Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peqin (0827) All All 113,634,967.00 250 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Peqin 14,768 2014-07-14 2014-07-15 26121340012014 Shpenzime te tjera transporti Takse automjetesh nga Bashkia Peqin ne favor Drejt rajon sherb. trsspoti rrugor Elbasan fatur nr 118288696 dt 14.07.2014
  Bashkia Peqin (0827) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Peqin 1,960 2014-07-14 2014-07-15 26021340012014 Karburant dhe vaj Kualidim mjetinga Bashkia Peqin ne favor SGSAAutomotive Elbasan fatur nr 15205550 dt 14.07.2014
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 17,510 2014-07-14 2014-07-14 25621340012014 Te tjera transferime korrente Tatim keshilli Tatim burim nga Bashkia Peqin per muajinqershor 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) FATMIR KASEJA Peqin 119,500 2014-07-10 2014-07-10 23121340012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Pjes kembimi nga Bashkia Peqin ne favor Fatmir Kaseja Peqin fatur nr 7239553 dt 08.04.2014
  Bashkia Peqin (0827) HAZIZ HOXHA(L19605101S) Peqin 50,000 2014-07-10 2014-07-10 22921340012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Karta rimbushese nga Bashkia Peqin ne favor Hazis Hoxha Peqin fatur nr 7188014 dt 20.06.2014
  Bashkia Peqin (0827) "XHIMO KLEO" Peqin 408,000 2014-07-10 2014-07-10 23021340012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Mirembajtje kanalesh nga Bashkia Peqin ne favor Xhimo$Kleo Peqin fatur nr 85 dt 01.07.2014
  Bashkia Peqin (0827) CEZ SHPERNDARJE Peqin 20,410 2014-07-08 2014-07-08 22721340012014 Elektricitet 2134001 Energji nga Bashkia Peqin per muajin shkurt mars prill maj NR kotrates 163240,
  Bashkia Peqin (0827) CEZ SHPERNDARJE Peqin 830,764 2014-07-08 2014-07-08 22521340012014 Elektricitet 2134001 Energji nga Bashkia Peqin per muajin shkurt mars prill maj NR kotrates 163252,163241,163508,163506,163242,163238,163507,163162,163196
  Bashkia Peqin (0827) CEZ SHPERNDARJE Peqin 235,875 2014-07-08 2014-07-08 22621340012014 Elektricitet 2134001 Energji nga Bashkia Peqin per muajin shkurt mars prill maj NR kotrates 163188,163189,163167,163166,163190,163163,160797,
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 33,115 2014-07-04 2014-07-04 22421340012014 Paga baze Pagat gj civ nga Bashkia Peqin per muajin qershor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 131,760 2014-07-04 2014-07-04 22221340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajin qershor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 224,455 2014-07-04 2014-07-04 22121340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajin qershor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 21,312 2014-07-04 2014-07-04 22321340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajin qershor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) IDEAL ELEZI Peqin 10,000 2014-07-01 2014-07-02 22021340012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Materiale nga Bashkia Peqin ne favor Ideal Elezi peqin Fatur nr 18 dt 16.04.2014
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 28,620 2014-07-01 2014-07-02 21921340012014 Te tjera transferime korrente Tatim burim keshilli nga Bashkia Peqin per muajin maje 2014
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 3,267,900 2014-06-24 2014-06-24 21421340012014 Pagese paaftesie Paaftesia nga Bashkia Peqinper muajim qershor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) ALQI SINJARI Peqin 54,900 2014-06-19 2014-06-20 21321340012014 Kancelari Kanceleri nga Bashkia Peqin ne favor Alqi Sinajri Peqin fatur nr 7265601 dt 22.05.2014
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 128,790 2014-06-20 2014-06-20 21721340012014 Te tjera transferime korrente Pagat keshilli nga Bashkia Peqinper muajim prill- maje 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 28,620 2014-06-20 2014-06-20 21621340012014 Te tjera transferime korrente Pagat keshilli nga Bashkia Peqinper muajim prill- maje 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 100,170 2014-06-20 2014-06-20 21521340012014 Te tjera transferime korrente Pagat keshilli nga Bashkia Peqin per muajim prill- maje 2014 sipas list pageses