Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peqin (0827) All All 113,634,967.00 250 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 14,040 2014-02-04 2014-02-05 3621340012014 Unspecified Pagat keshilli nga Bashkia Peqin per muajin janar 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 36,115 2014-02-04 2014-02-04 3521340012014 Unspecified Pagat gj.civ. nga Bashkia Peqin per muajin janar 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 17,940 2014-01-17 2014-01-17 2321340012014 Unspecified Tatim burim +, keshilli nga Bashkia Peqin per muajin janar 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 7,506,090 2014-01-17 2014-01-17 2521340012014 Unspecified Paaftesia nga Bashkia Peqin per muajin janar 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 33,490 2014-01-07 2014-01-13 1021340012014 Unspecified Pagat gj.civ nga Bashkia Peqin per muajin dhjetor 2013 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 1,021,259 2014-01-07 2014-01-10 0121340012014 Unspecified Pagat nga Bashkia Peqin per muajin dhjetor 2013 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 466,264 2014-01-07 2014-01-10 0621340012014 Unspecified Pagat nga Bashkia Peqin per muajin dhjetor 2013 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 14,040 2014-01-07 2014-01-10 1121340012014 Unspecified Pagat nga Bashkia Peqin per muajin dhjetor 2013 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) HALIT CANI Peqin 11,500 2014-01-07 2014-01-10 1221340012014 Unspecified Ndales Vaide Minolit nga Bashkia Peqin per Halit Cani Elbasan sipas V.Gj.
  Bashkia Peqin (0827) KASTRIOT KURMAKU Peqin 15,000 2014-01-07 2014-01-10 1321340012014 Unspecified Ndales Bashkim Kercit nga Bashkia Peqin per Kastriot Kurmaku Elbasan sipas V.Gj.