Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peqin (0827) All All 113,634,967.00 250 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 21,312 2014-10-10 2014-10-13 35021340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajim shtator 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 131,760 2014-10-10 2014-10-13 34921340012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat nga Bashkia Peqin per muajim shtator 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 1,231,080 2014-10-07 2014-10-07 34521340012014 Ndihme ekonomike Ndihma Ekonomike nga Bashkia Peqin per muajim shtator 2014 Vendim Nr 09. dt 30.09.2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 33,115 2014-10-07 2014-10-07 34621340012014 Paga baze Pagat gj,civ nga Bashkia Peqin per muajim shtator 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) PASTRIME SILVIO Peqin 787,442 2014-09-24 2014-09-26 33421340012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Pastrim Qyteti nga Bashkia Peqin ne favor Pastrim Silvio Tirane Fatur nr 104 dt 31.03.2014,fatur nr 103 dt 26.02.2014 pjeserisht
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 230,170 2014-09-26 2014-09-26 34021340012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat nga Bashkia Peqinper muajim gusht 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 38,844 2014-09-26 2014-09-26 34221340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqinper muajim gusht 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) PASTRIME SILVIO Peqin 883,476 2014-09-24 2014-09-26 33321340012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Pastrim Qyteti nga Bashkia Peqin ne favor Pastrim Silvio Tirane Fatur nr 12699666 dt 28.01.2014 fatur nr 12699540 26.02.2014 pjeserisht
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 18,000 2014-09-26 2014-09-26 34321340012014 Te tjera transferime korrente Pagat nga Bashkia Peqinper muajim gusht 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 270,989 2014-09-26 2014-09-26 33821340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqinper muajim gusht 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) PASTRIME SILVIO Peqin 1,545,048 2014-09-24 2014-09-26 33521340012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Pastrim Qyteti nga Bashkia Peqin ne favor Pastrim Silvio Tirane Fatur nr.291 dt:30.05.2014,310 dt:28.06.2014 ,496 dt:01.08.2014
  Bashkia Peqin (0827) PASTRIME SILVIO Peqin 422,322 2014-09-24 2014-09-26 33621340012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Pastrim Qyteti nga Bashkia Peqin ne favor Pastrim Silvio Tirane Fatur nr 174 dt 28.04.2014
  Bashkia Peqin (0827) ALQI SINJARI Peqin 229,500 2014-09-23 2014-09-25 33021340012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Materiale nga Bashkia Peqin ne favor Alqi Sinajri Fatur nr 7265602 dt 19.08.2014
  Bashkia Peqin (0827) ALQI SINJARI Peqin 130,000 2014-09-23 2014-09-25 33121340012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Materiale nga Bashkia Peqin ne favor Alqi Sinajri Fatur nr 7265603 dt 18.09.2014
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 10,800 2014-09-25 2014-09-25 33721340012014 Te tjera paga me kontrate Pagat nga Bashkia Peqin per muajim gusht 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 2,860,500 2014-09-23 2014-09-23 32921340012014 Pagese paaftesie Paftesia nga Bashkia Peqinper muajim shtator 2014 vendim nr 9/1 dt 22.09.2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 201,193 2014-09-18 2014-09-19 32821340012014 Shtesa page te tjera Pagat nga Bashkia Peqin per muajin gusht 2014 sipas lisrt pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 320,335 2014-09-18 2014-09-18 32721340012014 Shtesa page te tjera Pagat nga Bashkia Peqin per muajin gusht 2014 sipas lisrt pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 1,192,600 2014-09-16 2014-09-16 31321340012014 Ndihme ekonomike Ndihma ekonom nga Bashkia Peqinper muajim gusht 2014 vend nr 8 dt09.09.2014sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 33,115 2014-09-11 2014-09-11 31021340012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat gj.civ nga Bashkia Peqinper muajim gusht 2014 sipas list pageses