Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peqin (0827) All All 113,634,967.00 250 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 33,115 2014-12-04 2014-12-05 41121340012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat nga Bashkia Peqinper muajim nentor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 128,855 2014-12-04 2014-12-05 41021340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqinper muajim nentor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 38,844 2014-12-05 2014-12-05 41321340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqinper muajim nentor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 1,176,860 2014-12-05 2014-12-05 42721340012014 Ndihme ekonomike ndihme ekonomike nga Bashkia Peqinper muajim nentor 2014 sipas vendimit NR. 11 dat 02.12.2014
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 18,000 2014-12-05 2014-12-05 41521340012014 Te tjera transferime korrente Pagat shp. Tranjere nga Bashkia Peqinper muajim nentor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) ALQI SINJARI Peqin 100,000 2014-12-01 2014-12-02 40721340012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale blerje materiale nga Bashkia Peqin ne favor te Alqi Sinjari fat nr 05. dt.10.11.2014
  Bashkia Peqin (0827) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Peqin 544,051 2014-11-27 2014-11-27 40621340012014 Elektricitet 2134001 Energji ndricim qyteti nga Bashkia Peqin per muajin shtator tetor 2014 Kontrat nr 163506,163508,163241.163507,163252,163196,163238,163162,163242,163240,163188,163166,163189,163190,163163,160797
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 3,367,775 2014-11-26 2014-11-26 40521340012014 Pagese paaftesie paaftesi nga Bashkia Peqin per muajin nendor 2014 vendim 11/1 dt 26.11.2014
  Bashkia Peqin (0827) KASA CONSTRUKSION Peqin 74,150 2014-11-25 2014-11-25 40421340012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale blerje Materiale nga Bashkia Peqin ne favor Kasa Konstuksion fat nr177 dt 08.10.2014
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 1,200 2014-11-20 2014-11-21 40321340012014 Te tjera paga me kontrate tamin ne burim nga bashkia peqin tetor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BENORDO Peqin 27,900 2014-11-18 2014-11-20 39121340012014 Karburant dhe vaj karburant bashkia peqin ne favor te Bernardo sh.p.k. peqin fatur nr.67 dt.23.04.2014
  Bashkia Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 9,000 2014-11-17 2014-11-18 39221340012014 Sherbime telefonike Telefon nga Bashkia Peqin per muajin Gusht shtator tetor 2014
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 1,207,100 2014-11-07 2014-11-10 39021340012014 Ndihme ekonomike Ndihmat Ekonomike nga Bashkia Peqin Vendim Nr.10 date30.10.2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 90,300 2014-11-04 2014-11-05 38121340012014 Shtesa page te tjera Pagat nga Bashkia Peqin per muajim Tetore 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 33,115 2014-11-05 2014-11-05 3832134001 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat gj.civ. nga Bashkia Peqin per muajin Tetor 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 461,988 2014-11-04 2014-11-05 37821340012014 Shtese page per funksionin Pagat nga Bashkia Peqin per muajin Tetore 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 38,844 2014-11-04 2014-11-05 38621340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajin Tetore 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 366,635 2014-11-04 2014-11-05 38521340012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Pagat nga Bashkia Peqin per muajin Tetore 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 429,213 2014-11-04 2014-11-05 38421340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajin Tetore 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) HALIT CANI Peqin 12,430 2014-11-05 2014-11-05 38721340012014 Paga baze Ndales Vaide Minolit nga Bashkia Peqin per Halit Cani Elbasan sipas V.Gj.