Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peqin (0827) All All 113,634,967.00 250 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 3,200 2014-05-19 2014-05-20 16821340012014 Te tjera paga me kontrate Tatim burim nga Bashkia Peqin per muajin prill 2014 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 36,115 2014-05-08 2014-05-08 15221340012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat gj,civ nga Bashkia Peqin per muajin prill 2013 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 21,312 2014-05-08 2014-05-08 15121340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajin prill 2013 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 358,516 2014-05-08 2014-05-08 14921340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajin prill 2013 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) KLUB FUTBOLL SHKUMBINI Peqin 60,000 2014-05-08 2014-05-08 15321340012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit Trasferte Klubit Sporti nga Bashkia Peqin ne favor Klubi Futbollit Peqin
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 1,475,100 2014-04-30 2014-04-30 148/121340012014 Ndihme ekonomike Ndihmat nga Bashkia Peqin per muajin prill 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) CEZ SHPERNDARJE Peqin 709,593 2014-04-24 2014-04-25 14721340012014 Elektricitet 2134001 Energji ndricim qyteti nga Bashkia Peqin per muajin janar-shkurt 2014 Kontrat nr 163506,163252,163196,163162,163507,163508,163238,163241,163240,163242
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 3,333,150 2014-04-22 2014-04-22 14421340012014 Pagese paaftesie Paftesia nga Bashkia Peqin per muajin prill 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 2,385 2014-04-21 2014-04-22 14321340012014 Te tjera transferime korrente Tatim keshilli Tatim burim nga Bashkia Peqin per muajin mars 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) SIAL Peqin 47,760 2014-04-22 2014-04-22 14521340012014 Karburant dhe vaj Karburant nga Bashkia Peqin ne favor Sial Peqin fatur nr 14 dt 01.04.2014
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 21,465 2014-04-22 2014-04-22 14221340012014 Te tjera transferime korrente Pagat keshilli nga Bashkia Peqin per muajin mars 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) SIAL Peqin 143,280 2014-04-22 2014-04-22 14621340012014 Karburant dhe vaj Karburant nga Bashkia Peqin ne favor Sial Peqin fatur nr 09 dt 11.03.2014
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 15,125 2014-04-16 2014-04-17 13921340012014 Te tjera transferime korrente Tatim keshilli Tatim burim nga Bashkia Peqin per muajin mars 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 957,994 2014-04-09 2014-04-10 10421340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajin mars 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 516,910 2014-04-09 2014-04-10 11321340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajin mars 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 36,115 2014-04-09 2014-04-10 11821340012014 Paga baze Pagat gj.civ nga Bashkia Peqin per muajin mars 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 38,844 2014-04-09 2014-04-10 12121340012014 Shtese page per funksionin Pagatnga Bashkia Peqin per muajin mars 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 14,310 2014-04-09 2014-04-10 12021340012014 Te tjera transferime korrente Pagat keshilli nga Bashkia Peqin per muajin mars 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) KLUB FUTBOLL SHKUMBINI Peqin 116,000 2014-04-09 2014-04-10 12421340012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit Trasfert Klubit Futbollit nga Bashkia Peqin per muajin mars 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 18,000 2014-04-09 2014-04-10 11921340012014 Te tjera transferime korrente Shperb tranjeret nga Bashkia Peqin per muajin mars 2014 sipas list pagesave