Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peqin (0827) All All 113,634,967.00 250 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) IDEAL ELEZI Peqin 56,410 2014-03-10 2014-03-11 8221340012014 Unspecified Materiale nga Bashkia Peqin ne favor Ideal Elezi Peqin Fatur nr40 dt 21.05.2012 nr 25 03.12.2012
  Bashkia Peqin (0827) CEZ SHPERNDARJE Peqin 1,931,453 2014-03-10 2014-03-11 7121340012014 Unspecified 2134001 Energji nga Bashkia Peqin te prapambetura per vitin 2012 2013 sipas kontratave te bashkengjitur
  Bashkia Peqin (0827) IDEAL ELEZI Peqin 237,100 2014-03-10 2014-03-11 8121340012014 Unspecified Materiale nga Bashkia Peqin ne favor Ideal Elezi Peqin Fatur nr23 dt 15.05.2013 nr 32 dt 04.09.2013 nr 25.10.2013 nr 29 dt 13.012.2013sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) ZYRA E REGJ.PASURISE PEQIN Peqin 5,200 2014-03-10 2014-03-11 6921340012014 Unspecified Rregjistrim pasurie nga Bashkia Peqin ne favor Zyra RRegjistr Pasuris Peqin fatur Nr 71 dt14.02.2014
  Bashkia Peqin (0827) HALIT CANI Peqin 12,430 2014-03-10 2014-03-11 8421340012014 Unspecified Ndales Vaide Minoli V.Gj. nga Bashkia Peqin ne favor Halit Cani Elbasan sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) SIAL Peqin 307,018 2014-03-06 2014-03-06 6721340012014 Unspecified Karburant nga Bashkia Peqin per muajinnentor dhjetor 2013 ne favor Sial Peqin Fatur 25 dt02.12.2013 18 dt 19.11.2013 16 dt 14.11.2013
  Bashkia Peqin (0827) SIAL Peqin 91,928 2014-03-06 2014-03-06 6821340012014 Unspecified Karburant nga Bashkia Peqin per muaji nentor dhjetor 2013 ne favor Sial Peqin Fatur 51 dt 26.12.2013
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 1,021,639 2014-03-04 2014-03-05 5421340012014 Unspecified Pagat nga Bashkia Peqin per muajin shkurt 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 466,404 2014-03-04 2014-03-05 5921340012014 Unspecified Pagat nga Bashkia Peqin per muajin shkurt 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 1,492,400 2014-03-04 2014-03-05 5321340012014 Unspecified Ndihmat nga Bashkia Peqin per muajin shkurt 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 14,310 2014-03-04 2014-03-05 6421340012014 Unspecified Pagat keshilli nga Bashkia Peqin per muajin shkurt 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 36,115 2014-03-04 2014-03-05 6321340012014 Unspecified Pagat gj.civ nga Bashkia Peqin per muajin shkurt 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 9,750 2014-03-03 2014-03-04 5221340012014 Unspecified Paaftesia nga Bashkia Peqin per muajin shkurt 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 3,471,400 2014-02-24 2014-02-25 5121340012014 Unspecified Paaftesia nga Bashkia Peqin per muajin shkurt 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 16,740 2014-02-17 2014-02-18 4821340012014 Unspecified Tatim keshilli Tatim burim nga Bashkia Peqin per muajin janar 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 1,513,200 2014-02-12 2014-02-12 3921340012014 Unspecified Ndihmat nga Bashkia Peqin per muajin janar 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 1,037,730 2014-02-04 2014-02-06 2621340012014 Unspecified Pagat nga Bashkia Peqin per muajin janar 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) HALIT CANI Peqin 11,500 2014-02-04 2014-02-05 3721340012014 Unspecified Ndales Vaide Minoli V.Gj.nga Bashkia Peqin per muajin janar 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) KASTRIOT KURMAKU Peqin 15,000 2014-02-04 2014-02-05 3821340012014 Unspecified Ndales Bashkim Kerci V.Gj.nga Bashkia Peqin per muajin janar 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 476,254 2014-02-04 2014-02-05 3121340012014 Unspecified Pagat nga Bashkia Peqin per muajin janar 2014 sipas list pagesave