Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peqin (0827) All All 113,634,967.00 250 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) KASTRIOT KURMAKU Peqin 15,000 2014-04-09 2014-04-10 12321340012014 Paga baze Ndales Bashkim Kerci V Gj nga Bashkia Peqin ne favor Kastriot Kurmaku elbasan
  Bashkia Peqin (0827) HALIT CANI Peqin 12,430 2014-04-09 2014-04-10 12221340012014 Paga baze Ndales Vaide Minoli V Gj nga Bashkia Peqin ne favor Halit Cani elbasan
  Bashkia Peqin (0827) PASTRIME SILVIO Peqin 4,122,888 2014-04-03 2014-04-04 10321340012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Pastrim qyteti nga Bashkia Peqin ne favor Pastrim Silvio fatur 578 dt 28.12.2012 40 dt 29.01.2013,96 dt 28.02.2013,119 dt 29.03.2013,176 dt 29.04.2013,244 dt 28.05.2014 308 dt 28.06.2013
  Bashkia Peqin (0827) ER - AR Peqin 1,509,417 2014-04-01 2014-04-03 10121340012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Rikostruksion sheshi pallat kulture nga Bashkia Peqin ne favor Er-AR fatur nr 01 12.03.2014
  Bashkia Peqin (0827) FEBIUS Peqin 1,089,414 2014-04-01 2014-04-02 10221340012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Rikostr rruge tek ura Teqes nga Bashkia Peqin ne favor Febius Peqin fatur nr 29 dt 25.09.2009
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 1,475,700 2014-03-28 2014-03-28 10021340012014 Ndihme ekonomike Ndihmat Ekon nga Bashkia Peqin per muajin mars 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 3,342,150 2014-03-24 2014-03-25 9921340012014 Pagese paaftesie Paaftesia nga Bashkia Peqin per muajin mars 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) KLUB FUTBOLL SHKUMBINI Peqin 100,000 2014-03-24 2014-03-24 9821340012014 Te tjera transferime korrente Trasferte Klubit Sporti nga Bashkia Peqin ne favor Klubi Futbollit Peqin
  Bashkia Peqin (0827) BASHKIM KARINA Peqin 140,000 2014-03-24 2014-03-24 80/121340012014 Shpenz. per rritjen e AQT - objekte arti Mater per Shatervanin nga Bashkia Peqin ne favor Bashkim Karina Fatur Nr 7 dt 08.04.2011
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 17,510 2014-03-18 2014-03-19 9721340012014 Te tjera transferime korrente Tatim keshilli Tatim burim nga Bashkia Peqin per muajin shkurt 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) FEBIUS Peqin 1,089,414 2014-03-18 2014-03-19 83/121340012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Rikostr rruge tek ura Teqes nga Bashkia Peqin ne favor Febius Peqin Fatur nr 29 dt 25.09.2009
  Bashkia Peqin (0827) BASHKIM KARINA Peqin 140,000 2014-03-18 2014-03-18 8021340012014 Shpenz. per rritjen e AQT - objekte arti Materiale Shatervani nga Bashkia Peqin ne favor Bashkim Karina rrogozhine fatur nr 07 dt 08.04.2011
  Bashkia Peqin (0827) IGLI-SELDI Peqin 182,060 2014-03-10 2014-03-13 7521340012014 Unspecified Materiale nga Bashkia Peqin ne favor Igli Seldi Peqin fatur nr 34 dt 29.11.2010
  Bashkia Peqin (0827) ARMAND SKUQI Peqin 167,500 2014-03-10 2014-03-13 7421340012014 Unspecified Paisje nga Bashkia Peqin ne favor Armand Skuqi Elbasan Fatur nr 587 12.10.2012
  Bashkia Peqin (0827) GJINI ÇAKALLI Peqin 140,000 2014-03-11 2014-03-13 7621340012014 Unspecified Dru zjarri nga Bashkia Peqin ne favor Gjin Cakalli Elbasan Fatur nr 69 26.11.2012
  Bashkia Peqin (0827) QERIM BOJA Peqin 174,000 2014-03-11 2014-03-13 7221340012014 Unspecified Dru zjarri nga Bashkia Peqin ne favor Qerim Boja Elbasan fatur nr 11 dt 26.12.2013
  Bashkia Peqin (0827) ANISA ÇANAKU Peqin 88,950 2014-03-10 2014-03-13 7021340012014 Unspecified Materiale nga Bashkia Peqin ne favor Anisa Canaku Peqi Fatur nr 36 15.11.2013
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 56,844 2014-03-04 2014-03-12 6521340012014 Unspecified Pagat nga Bashkia Peqin per muajin shkurt 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) KASTRIOT KURMAKU Peqin 15,000 2014-03-10 2014-03-11 8521340012014 Unspecified Ndales Bashkim Kerci V.Gj. nga Bashkia Peqin ne favor Kastriot Kurmaku Elbasan sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) KASA CONSTRUKSION Peqin 20,060 2014-03-10 2014-03-11 7921340012014 Unspecified Materiale nga Bashkia Peqin ne favor Kasa Konstruksion Fatur Nr 173 dt 06.12.2012