Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peqin (0827) All All 113,634,967.00 250 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) BEHELULI Peqin 9,600 2014-12-24 2014-12-24 42021340012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale nga Bashkia Peqin ne favor t BEHELULI Sh.p.k fat nr 171 dt 09.12.2014
  Bashkia Peqin (0827) GENTIAN GRIPSHI Peqin 15,600 2014-12-23 2014-12-24 42121340012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale nga Bashkia Peqin ne favor te gentian Gripshi fat nr 18 dt 21.04..2014
  Bashkia Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 4,245 2014-12-23 2014-12-24 44421340012014 Sherbime telefonike telefon nga Bashkia Peqin per muajin nentor 2014fat nr 719025006 dt 30.11.2014
  Bashkia Peqin (0827) ALQI SINJARI Peqin 10,000 2014-12-23 2014-12-24 44821340012014 Kancelari materiale nga Bashkia Peqin ne favor te Alqi Sinjari fat nr 7 dt 11.12..2014
  Bashkia Peqin (0827) IGLI-SELDI Peqin 479,280 2014-12-23 2014-12-24 44221340012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve materiale per mirembajtje rruge nga Bashkia Peqin ne favor te Igli&Seldi fat nr 20 dt 07.11..2014
  Bashkia Peqin (0827) ERZEN LITA Peqin 17,940 2014-12-23 2014-12-24 42621340012014 Kancelari kancelari nga Bashkia Peqin ne favor te Erzen Lita fat nr 28 dt 12.03.2014
  Bashkia Peqin (0827) RAMA - GRAF Peqin 31,560 2014-12-23 2014-12-24 41921340012014 Blerje dokumentacioni blerje dokoumente nga Bashkia Peqin ne favor te Rama Graf fat nr v73 dt 06.05.2014
  Bashkia Peqin (0827) ALQI SINJARI Peqin 10,000 2014-12-23 2014-12-24 42421340012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale nga Bashkia Peqin ne favor te Alqi Sinjari fat nr 06 dt 06.11..2014
  Bashkia Peqin (0827) MAGRIP BANA Peqin 51,000 2014-12-23 2014-12-24 41621340012014 Kancelari Kancelari nga Bashkia Peqin ne favor te Magrip Bana fat nr 115 dt 14.07..2014
  Bashkia Peqin (0827) IDEAL ELEZI Peqin 26,700 2014-12-23 2014-12-24 42221340012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim materiale nga Bashkia Peqin ne favor te Ideal Elezi fat nr 16 dt 10.04..2014
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 4,160,600 2014-12-23 2014-12-24 45521340012014 Pagese paaftesie paaftesia nga nga Bashkia Peqin per muajin dhjetor 2014 sipas vendimit nr 12. dt 22.12.2014 list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) HAZIZ HOXHA(L19605101S) Peqin 10,000 2014-12-23 2014-12-24 42521340012014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale unifor polici bashkiake nga Bashkia Peqin ne favor te Haziz Hoxha fat nr 16 dt 21.07..2014
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 7,200 2014-12-18 2014-12-18 43721340012014 Te tjera transferime korrente Tatim burim nga Bashkia Peqin per muajin nentor 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 10,000 2014-12-17 2014-12-18 44521340012014 Te tjera transferime korrente Ndihme financiare nga Bashkia Peqin per Jonuz Kercuku sipas vend. nr 31.dt 26.11.2014list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) KASTRIOT KURMAKU Peqin 100,000 2014-12-16 2014-12-16 4412134001 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Page per Hanme Cani V Gj. nga Bashkia Peqin ne favor Kastriot Kurmaku Elbasan
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 335,000 2014-12-16 2014-12-16 44021340012014 Grant per femije te lindur shperblim lindje nga bashkia peqin per vitin 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 792,292 2014-12-05 2014-12-05 41221340012014 Shtese page per funksionin Pagat nga Bashkia Peqinper muajim nentor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 248,068 2014-12-04 2014-12-05 440821340012014 Shtesa page te tjera Pagat nga Bashkia Peqinper muajim nentor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 204,428 2014-12-04 2014-12-05 40921340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqinper muajim nentor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 36,000 2014-12-05 2014-12-05 41421340012014 Te tjera transferime korrente Pagat shp. Tranjere nga Bashkia Peqinper muajim nentor 2014 sipas list pageses