Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 494,900,417.00 501 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) KTHELLA Lezhe 2,164,336 2014-12-30 2014-12-31 69421270012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE LIK FAT.227 DT.15.12.2014 RIK I OBJE 4KT PER BANESAT NE BASHKPRONESI
  Bashkia Lezhe (2020) NOELI Lezhe 13,200 2014-12-30 2014-12-31 67321270012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA LEZHE LIK FAT.920 DT.17.04.2014
  Bashkia Lezhe (2020) VENETO BANKA Lezhe 1,254,000 2014-12-30 2014-12-31 69021270012014 Pagese paaftesie SHPERBLIME PER PAAFTESINE BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 1,413,000 2014-12-30 2014-12-31 69121270012014 Pagese paaftesie SHPERBLIME PER NDIH EKONOMIKE BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) FLORAL Lezhe 1,044,930 2014-09-23 2014-12-30 45721270012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.107 DT.31.05.2014 SIPAS KONTRATES
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 15,400 2014-12-29 2014-12-30 68821270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK TATIM QERA BANESE
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 21,600 2014-12-29 2014-12-30 68721270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LEZHE LIK TATIM KESHILLTARE NENTOR 2014
  Bashkia Lezhe (2020) "IRIDIANI &KADELI" Lezhe 1,315,014 2014-09-23 2014-12-30 44921270012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.52 dt.31.03.2014 SIPAS KONTRATES
  Bashkia Lezhe (2020) JUNIK Lezhe 3,847,484 2014-12-26 2014-12-29 68521270012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE LIK FAT.26 DT.24.12.2014 SIT 2 NDERTIM KOPSHTI NE QYTET
  Bashkia Lezhe (2020) MALVINI Lezhe 2,710,839 2014-12-29 2014-12-29 68021270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE LIK FAT.55 DT.16.12.2014
  Bashkia Lezhe (2020) HR-99 Lezhe 3,789,680 2014-12-29 2014-12-29 67921270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE LIK FAT.13 DT.06.12.2014 SISTE RRUGE LAGJ NENE TEREZA FAZA 1-RE
  Bashkia Lezhe (2020) MALVINI Lezhe 855,878 2014-12-29 2014-12-29 68121270012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE LIK FAT.57 DT.17.12.2014 SISTEM BLLOKU PRANE L DRIN NE KRAH TE URES BLLOKU 2 FAZA 1-RE
  Bashkia Lezhe (2020) "FLEM" Lezhe 124,700 2014-12-24 2014-12-26 66921270012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA LEZHE LIK FAT.9 DT.28.02.2014
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 22,719 2014-12-24 2014-12-26 66821270012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA LEZHE LIK DIF PAGE NENTOR 2014
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 2,001,700 2014-12-24 2014-12-26 67021270012014 Pagese paaftesie NDIHME EKONOMIKE DHJETOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) VENETO BANKA Lezhe 6,596,200 2014-12-22 2014-12-23 65821270012014 Pagese paaftesie TE PAAFTE DHJETOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Lezhe 20,000 2014-12-22 2014-12-23 65121270012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA LEZHE LIK FAT.328 DT.31.08.2007
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 1,161 2014-12-22 2014-12-23 12921270102014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni QENDRA E ZHVILL DITOR LIK GJOBA DHE INTERESA PER TATIM PAGE
  Bashkia Lezhe (2020) VENETO BANKA Lezhe 1,757,400 2014-12-22 2014-12-23 65921270012014 Pagese paaftesie INVALIDE DHJETOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) UNION BANK SHA Lezhe 8,100 2014-12-19 2014-12-22 64421270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LEZHE PAG SAMI DEDA (KESHILLTAR)