Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 494,900,417.00 501 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) ERZENI/SH Lezhe 472,302 2014-12-19 2014-12-22 65021270012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LEZHE PAG 5%G.O PER BLERJE PAISJE PER SHKOLLEN E MESME
  Bashkia Lezhe (2020) C O L O M B O Lezhe 15,600 2014-11-06 2014-12-22 55421270012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BASHKIA LEZHE LIK FAT.1197 DT.06.10.2014
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 178,200 2014-12-19 2014-12-22 64121270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LEZHE PAG KESHILLTARE NENTOR 2014
  Bashkia Lezhe (2020) BLEDAR ZEZAJ Lezhe 18,556 2014-12-19 2014-12-22 64821270012014 Kancelari BASHKIA LEZHE LIK FAT.121 DT.25.11.2014
  Bashkia Lezhe (2020) IT GJERGJI KOMPJUTER Lezhe 125,999 2014-11-06 2014-12-22 55521270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik BASHKIA LEZHE LIK FAT.125453792 DT.07.10.2014
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 8,100 2014-12-19 2014-12-22 64221270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LEZHE PAG PASHK GJIDODAJ (KESHILLTAR)
  Bashkia Lezhe (2020) VENETO BANKA Lezhe 39,900 2014-12-19 2014-12-22 65721270012014 Pagese paaftesie BASHKIA LEZHE LIK DIFER TE PAAFTE NENTOR 2014
  Bashkia Lezhe (2020) ZYRA PERMBARIMORE LEZHE Lezhe 50,000 2014-12-19 2014-12-22 64721270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK DETYR NDAJ ORJOLA SARACI
  Bashkia Lezhe (2020) ERZENI/SH Lezhe 467,197 2014-12-19 2014-12-22 64921270012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LEZHE PAG 5%G.O PER BLERJE PAISJE PER SHKOLLEN 9 VJECARE BESLIDHJA
  Bashkia Lezhe (2020) BRAHIM MUÇA Lezhe 50,000 2014-12-19 2014-12-22 64521270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK DETYR NDAJ LUAN DALIPAJ
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 8,100 2014-12-19 2014-12-22 64321270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LEZHE PAG GJERGJ PERNDOKAJ (KESHILLTAR)
  Bashkia Lezhe (2020) BRAHIM MUÇA Lezhe 50,000 2014-12-19 2014-12-22 64621270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK DETYR NDAJ PASHUK GJIN DRAGUSHA
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 3,910,143 2014-12-18 2014-12-19 63821270012014 Paga baze PAGAT NENTOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 221,624 2014-12-18 2014-12-19 63721270012014 Shtese page per funksionin PAGAT NENTOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) "DRINI A" Lezhe 8,955,505 2014-12-16 2014-12-18 63321270012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE LIK FAT.13 DT.15.12.2014 RIK I 36 SHTEPIVE KOM ROM
  Bashkia Lezhe (2020) KTHELLA Lezhe 12,670,100 2014-12-17 2014-12-18 63421270012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE LIK FAT.222 DT.15.12.2014 NDERT 2 QENDRA SPORTIVE TE SHKOLLAT
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 1,913,200 2014-12-16 2014-12-17 63621270012014 Pagese paaftesie BASHKIA LEZHE PAG NDIHME EKON NENTOR 2014
  Bashkia Lezhe (2020) JUNIK Lezhe 2,650,500 2014-12-16 2014-12-17 63521270012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE LIK FAT.24 DT.16.12.2014 NDERT KOPSHTI LAGJ BESLIDHJA
  Bashkia Lezhe (2020) T.T.A ALBA - LAM Lezhe 42,926,257 2014-12-16 2014-12-17 63221270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE LIK FAT.61 DT.12.12.2014 RIKUALIF SHESHI BESLIDHJA
  Bashkia Lezhe (2020) UJSJELLSI Lezhe 236,682 2014-10-23 2014-12-12 52521270012014 Uje BASHKIA LEZHE LIK FAT.SHTATOR 2014 PER CONTR.119013