Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 494,900,417.00 501 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 8,100 2014-11-05 2014-11-05 55021270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARET TETOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 4,085,728 2014-11-03 2014-11-04 54021270012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta PAGAT TETOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 229,223 2014-11-03 2014-11-04 53921270012014 Shtese page per funksionin PAGAT TETOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 97,654 2014-11-04 2014-11-04 54321270012014 Paga baze PAGAT TETOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 45,742 2014-11-04 2014-11-04 54621270012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGAT TETOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 45,742 2014-11-04 2014-11-04 54521270012014 Paga baze PAGAT TETOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 44,558 2014-11-03 2014-11-04 54421270012014 Shtese page per funksionin BASHKIA LEZHE LIK DIF PAGE NENTOR 2013
  Bashkia Lezhe (2020) KTHELLA Lezhe 4,483,790 2014-10-24 2014-10-27 52921270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale BASHKIA LEZHE LIK FAT.159 DT.06.10.2014
  Bashkia Lezhe (2020) VENETO BANKA Lezhe 6,863,550 2014-10-27 2014-10-27 53121270012014 Pagese paaftesie BASHKIA LEZHE LIK PAAFTESI TETOR 2014
  Bashkia Lezhe (2020) VENETO BANKA Lezhe 1,776,100 2014-10-27 2014-10-27 53021270012014 Pagese paaftesie BASHKIA LEZHE LIK INVALIDE TETOR 2014
  Bashkia Lezhe (2020) ZYRA PERMBARIMORE LEZHE Lezhe 50,000 2014-10-16 2014-10-16 51821270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE PAGUAN DEMSHPERBL PER ORJOLA SARACI
  Bashkia Lezhe (2020) BRAHIM MUÇA Lezhe 50,000 2014-10-16 2014-10-16 51721270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE PAGUAN DEMSHPERBL PER PASHUK GJIN DRAGUSHA
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 43,200 2014-10-16 2014-10-16 51921270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LEZHE LIK 10% TATIM KESHILLTARE KORRIK-GUSHT 2014
  Bashkia Lezhe (2020) JUNIK Lezhe 7,634,797 2014-10-14 2014-10-16 51521270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE LIK FAT.6 DT.30.09.2014 PER OBJEKT NDERT RRUGA HYRESE URA DRINIT-ROTONDO
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA E TIRANES Lezhe 8,000 2014-10-16 2014-10-16 52021270012014 Shtese page per funksionin BASHKIA LEZHE LIK LILJANA JAUPI PENSION USHQIMOR
  Bashkia Lezhe (2020) KEL PALUCA Lezhe 87,000 2014-10-15 2014-10-16 51021270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.25 DT.05.03.2009
  Bashkia Lezhe (2020) BRAHIM MUÇA Lezhe 50,000 2014-10-16 2014-10-16 51621270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE PAGUAN DEMSHPERBL PER LUAN DALIPAJ
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 154,483 2014-10-15 2014-10-16 52221270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE PAG GJOK NOKA SIPAS NDRYSHIMIT TE MAND PAGESES
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 55,800 2014-10-13 2014-10-15 50621270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA PER HAKI PERLICA
  Bashkia Lezhe (2020) FLORAL Lezhe 763,524 2014-10-14 2014-10-15 45521270012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.89 DT.31.03.2014 SIPAS KONTRATES