Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 494,900,417.00 501 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) VENETO BANKA Lezhe 6,281,850 2014-08-26 2014-08-26 40921270012014 Pagese paaftesie TE PAAFTE GUSHT 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) " 2 L X " Lezhe 222,000 2014-08-25 2014-08-26 38921270012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA LEZHE LIK FAT.JANAR,SHKURT,MARS,PRILL,MAJ,QERSHOR 2014
  Bashkia Lezhe (2020) BRAHIM MUÇA Lezhe 50,000 2014-08-19 2014-08-20 38521270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK SHPENZ GJYQES PER PASHUK GJIN DRAGUSHA
  Bashkia Lezhe (2020) BRAHIM MUÇA Lezhe 50,000 2014-08-19 2014-08-20 38421270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK SHPENZ GJYQES PER LUAN DALIPAJ
  Bashkia Lezhe (2020) KOMBEAS Lezhe 1,895,695 2014-08-15 2014-08-18 37221270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE LIK FAT.203 DT.08.08.2014
  Bashkia Lezhe (2020) FLORAL Lezhe 1,365,691 2014-08-15 2014-08-18 37021270012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.82 DT.28.02.2014 MIRMBAJTJE VARREZASH
  Bashkia Lezhe (2020) MALVINI Lezhe 2,479,910 2014-08-13 2014-08-15 36821270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE LIK FAT.42 DT.01.08.2014 SIST BLLOKU 11.2 HA FAZA 3
  Bashkia Lezhe (2020) FLORAL Lezhe 107,939 2014-08-15 2014-08-15 37121270012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.82 DT.28.02.2014 MIRMBAJTJE VARREZASH
  Bashkia Lezhe (2020) ARTENATIVA Lezhe 400,000 2014-08-15 2014-08-15 37321270012014 Shpenzime per honorare BASHKIA LEZHE LIK FAT.3 DT.15.08.2014
  Bashkia Lezhe (2020) MALVINI Lezhe 3,837,286 2014-08-13 2014-08-15 36921270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE LIK FAT.41 DT.01.08.2014 SISTEM BLLOKU 11.02 HA (faza dyte)
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 8,100 2014-08-06 2014-08-08 36221270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARET KORRIK 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 21,600 2014-08-06 2014-08-08 36421270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LEZHE LIK 10% TATIM KESHILLTARE
  Bashkia Lezhe (2020) PASHKO PËRVATHI Lezhe 300,000 2014-08-07 2014-08-08 36721270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre BASHKIA LEZHE LIK FAT.1 DT.06.08.2014
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 840,156 2014-08-06 2014-08-08 36021270012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA LEZHE PAGUAN BURSAT E NXENESVE SIPAS LIST-PAGESES
  Bashkia Lezhe (2020) TTA ALBA - LAM Lezhe 5,969,000 2014-08-06 2014-08-08 36521270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA LEZHE LIK VEND GJYKATE NR.8 DT.13.2.2014 (LIK PJESOR)
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 178,200 2014-08-06 2014-08-08 36121270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARET KORRIK 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 8,100 2014-08-06 2014-08-08 36321270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARET KORRIK 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 1,988,100 2014-08-07 2014-08-07 36621270012014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE KORRIK 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 91,484 2014-08-01 2014-08-04 3631270012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGAT KORRIK 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 3,797,335 2014-08-01 2014-08-04 3601270012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta PAGAT KORRIK 2014 BASHKIA LEZHE