Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 494,900,417.00 501 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 4,800 2014-07-10 2014-07-11 33421270012014 Shpenzime per honorare BASHKIA LEZHE LIK TATIM SHPENZIME HONORARE
  Bashkia Lezhe (2020) VASIL MARTINI Lezhe 8,800 2014-07-10 2014-07-11 32121270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE PAGUAN FAT NR 54 DT 30.06.2014
  Bashkia Lezhe (2020) TTA ALBA - LAM Lezhe 5,969,000 2014-07-10 2014-07-11 32821270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA LEZHE LIK SIPAS VENDIMIT GJYKATES NR 8 DT 13.02.2014 DHE VEND NR 95 DT 16.04.2014
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 151,920 2014-07-10 2014-07-11 32921270012014 Shpenzime per honorare BASHKIA LEZHE LIK SIPAS BORDEROSE PER ORKESTREN FRYMORE
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 3,000 2014-07-10 2014-07-11 33521270012014 Shpenzime per honorare BASHKIA LEZHE LIK TATIM SHPENZIME HONORARE
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 43,200 2014-07-08 2014-07-09 32721270012014 Shpenzime per honorare BASHKIA LEZHE LIK SHPENZIME HONORARE SIPAS BORDEROSE
  Bashkia Lezhe (2020) ZYRA REGJ.PASURISE LEZHE Lezhe 306,000 2014-07-09 2014-07-09 32021270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK TARIFE MBI KERKESEN NR 2632,2634,2537,2539,2540,2541,2542,2654,2659,2661,2782,2783,2803,2754,2751,2805,MBI REGJISTRIMIN E PASURIVE TE PALUAJTSHME
  Bashkia Lezhe (2020) "FLEM" Lezhe 158,946 2014-07-08 2014-07-09 31921270012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA LEZHE LIK FAT NR 02 DT 31.01.2014
  Bashkia Lezhe (2020) TIM Lezhe 37,440 2014-07-08 2014-07-09 31621270012014 Kancelari BASHKIA LEZHE LIK FAT NR 411 DT 03.06.2014
  Bashkia Lezhe (2020) BRAHIM MUÇA Lezhe 50,000 2014-07-08 2014-07-09 32721270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK VEND GJYQI PER PASHUK GJIN DREGUSHA
  Bashkia Lezhe (2020) LINDA-80 Lezhe 1,361,500 2014-07-09 2014-07-09 31721270012014 Karburant dhe vaj BASHKIA LEZHE LIK FAT NR 86 DT 29.05.2014
  Bashkia Lezhe (2020) SAPA ENGINEERING Lezhe 38,172 2014-07-08 2014-07-09 32421270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA LEZHE LIK FAT NR 03 DT 15.12.2012
  Bashkia Lezhe (2020) BLEDAR ZEZAJ Lezhe 206,064 2014-07-08 2014-07-09 32321270012014 Kancelari BASHKIA LEZHE LIK FAT NR 42 DT 28.04.2014
  Bashkia Lezhe (2020) "FLEM" Lezhe 719,478 2014-07-08 2014-07-09 31821270012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA LEZHE LIK FAT NR 4,5,6,7 DT 31.01.2014 DHE FAT NR 10,11,12 DT 28.02.2014
  Bashkia Lezhe (2020) "IRIDIANI &KADELI" Lezhe 2,630,028 2014-07-08 2014-07-09 31521270012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT NR 140 DT 30.09.2013 DHE FAT NR 161 DT 31.10.2013
  Bashkia Lezhe (2020) BRAHIM MUÇA Lezhe 50,000 2014-07-08 2014-07-09 32621270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK VENDIM GJYQESORE PER LUAN DALIPAJ
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 2,069,900 2014-07-08 2014-07-08 32221270012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LEZHE PAG NDIHME EKONOMIKE QERSHOR 2014
  Bashkia Lezhe (2020) FLORAL Lezhe 607,296 2014-07-04 2014-07-07 31321270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT NR 64 DATE 31.12.2013
  Bashkia Lezhe (2020) FLORAL Lezhe 2,290,572 2014-07-04 2014-07-07 31221270012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT NR 54 DT 30.11.2013,FAT NR 64 DT 31.12.2013,FAT NR 74 DT 31.01.2014
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 45,742 2014-07-03 2014-07-04 30321270012014 Paga baze BASHKIA LEZHE LIK PAGA QERSHOR 2014