Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 494,900,417.00 501 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 473,993 2014-08-01 2014-08-04 3591270012014 Paga baze PAGAT KORRIK 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 97,654 2014-08-01 2014-08-04 3621270012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGAT KORRIK 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) VENETO BANKA Lezhe 1,757,900 2014-07-25 2014-07-25 35621270012014 Pagese paaftesie INVALIDET E PUNES KORRIK 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) VENETO BANKA Lezhe 6,300,200 2014-07-25 2014-07-25 35721270012014 Pagese paaftesie PAAFTESIA KORRIK 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) MALVINI Lezhe 4,220,476 2014-07-22 2014-07-23 35521270012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE LIK FAT.39 DT.14.07.2014 SIST ASFALT BLLOKU 11.02 HA (FAZA E DYTE)
  Bashkia Lezhe (2020) PARLIND SELAJ Lezhe 16,300 2014-07-14 2014-07-15 34321270012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA LEZHE LIK FAT NR 9,10 DT 09.07.2014
  Bashkia Lezhe (2020) "STELLA" Lezhe 263,940 2014-07-14 2014-07-15 34421270012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA LEZHE LIK FAT NR 38 DT 06.06.2014
  Bashkia Lezhe (2020) LEONARD MATA Lezhe 35,230 2014-07-11 2014-07-14 33821270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT NR 75 DT 13.06.2014
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 9,000 2014-07-11 2014-07-14 33621270012014 Shpenzime per honorare BASHKIA LEZHE LIK SHPENZIME HONORARE SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Lezhe (2020) "STELLA" Lezhe 127,601 2014-07-11 2014-07-14 34121270012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA LEZHE LIK FAT NR 2 DT 03.01.2014
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 1,000 2014-07-11 2014-07-14 33721270012014 Shpenzime per honorare BASHKIA LEZHE LIK TATIM SHPENZIME HONORARE
  Bashkia Lezhe (2020) ZYRA PERMBARIMORE LEZHE Lezhe 50,000 2014-07-11 2014-07-14 34021270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK VENDIM GJYQI PER ORJOLA SARAÇIN
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 1,350 2014-07-11 2014-07-14 34221270012014 Blerje dokumentacioni BASHKIA LEZHE LIK SHPENZIME SIPAS FATURES NR 238 DT 16.05.2014 PER ERNEST MARKUN
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 45,000 2014-07-10 2014-07-11 33221270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK VENDIM GJYKATE PER MARK ZEFIN
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 16,880 2014-07-10 2014-07-11 33021270012014 Shpenzime per honorare BASHKIA LEZHE LIK TATIM ORKESTRA FRYMORE
  Bashkia Lezhe (2020) UNION BANK SHA Lezhe 50,000 2014-07-11 2014-07-11 33921270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK VENDIM GJYQI PER GJOVALIN SOKOLIN
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 10,000 2014-07-10 2014-07-11 33321270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK TATIM EKZEKUTIM LARGIM NGA PUNA
  Bashkia Lezhe (2020) KRYQI I KUQ SHQIPTAR Lezhe 42,000 2014-07-10 2014-07-11 33121270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE PAGUAN SIPAS AKT-MARRVESHJES PER NENTOR-DHJETOR 2013
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 27,000 2014-07-10 2014-07-11 33521270012014 Shpenzime per honorare BASHKIA LEZHE LIK SHPENZIME HONORARE SIPAS BORDEROSE PER NDUE TUCIN
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 45,000 2014-07-10 2014-07-11 33221270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK VENDIM GJYKATE PER NIKOLL GJONIN