Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 494,900,417.00 501 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 8,100 2014-10-03 2014-10-06 49621270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARET SHTATOR 2014 BASHKIA LEZHE (GJERGJ PERNDOKAJ)
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 178,200 2014-10-03 2014-10-06 49421270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARET SHTATOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) MALVINI Lezhe 4,236,371 2014-10-03 2014-10-03 49921270012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE LIK FAT.44 DT.25.09.2014 PER SISTEM ASFALT BLLIOK 11.2 HA (FAZA 3)
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA E TIRANES Lezhe 9,000 2014-10-03 2014-10-03 50021270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER VIKTOR NIKOLLI
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 1,948,600 2014-10-03 2014-10-03 50121270012014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE SHTATOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 45,742 2014-10-01 2014-10-02 49221270012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGAT SHTATOR 2014 BASHKIA LEZHE PER VITORE KOLA
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 4,108,703 2014-10-01 2014-10-02 48821270012014 Paga baze PAGAT SHTATOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 276,882 2014-10-01 2014-10-02 48721270012014 Shtese page per funksionin PAGAT SHTATOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 45,742 2014-10-01 2014-10-02 49321270012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGAT SHTATOR 2014 BASHKIA LEZHE PER GJON LESAJ
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 97,654 2014-10-01 2014-10-02 49121270012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGAT SHTATOR 2014 BASHKIA LEZHE PER GJENDJE CIVILE
  Bashkia Lezhe (2020) TIM Lezhe 18,480 2014-09-25 2014-09-29 47821270012014 Kancelari BASHKIA LEZHE LIK FAT.411 DT.03.06.2014
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 755,455 2014-09-29 2014-09-29 48221270012014 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar BASHKIA LEZHE LIK INTERESA SIPAS KONTR SE KREDISE NR.1480 DT.12.06.2014
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 7,200 2014-09-26 2014-09-29 48421270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER MERXHAN LISHIN
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 800 2014-09-26 2014-09-29 48521270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK 10% TATIM QERAJE
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 57,131 2014-09-29 2014-09-29 48621270012014 Udhetim jashte shtetit BASHKIA LEZHE LIK HEKURAN KOKA SIPAS LIST-PAGESES
  Bashkia Lezhe (2020) VENETO BANKA Lezhe 1,760,700 2014-09-24 2014-09-24 47221270012014 Pagese paaftesie INVAIDE SHTATOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) VENETO BANKA Lezhe 6,234,350 2014-09-24 2014-09-24 47121270012014 Pagese paaftesie TE PAAFTE SHTATOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) T.T.A ALBA - LAM Lezhe 4,389,316 2014-09-18 2014-09-18 43621270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA LEZHE LIK VEND GJYKATE SIPAS DETYRIMIT TE KONTRATES
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 45,000 2014-09-05 2014-09-08 43321270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK DETYR PER YLBER ALIA SIPAS VEND GJYKATES
  Bashkia Lezhe (2020) ZYRA REGJ.PASURISE LEZHE Lezhe 8,200 2014-09-05 2014-09-08 42921270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK TARIFE MBI KERKESEN NR 4660 DT.04.09.2014