Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 494,900,417.00 501 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 45,000 2014-08-26 2014-08-28 40721270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE PAGUAN YLBER ALIA SIPAS VEND GJYKATES NR.114 07.02.2013
  Bashkia Lezhe (2020) ZYRA PERMBARIMORE LEZHE Lezhe 50,000 2014-08-26 2014-08-28 40621270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE PAGUAN VEND GJYKAT PER 2348 DT.29.04.2013 PER ORJOLA SARACI
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 5,400 2014-08-25 2014-08-27 39421270012014 Shpenzime per honorare BASHKIA LEZHE PAG NDUE TUCI SIPAS KONTRATES
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 5,000 2014-08-25 2014-08-27 40021270012014 Shpenzime gjyqesore BASHKIA LEZHE LIK 10% TATIM PER PAGESE AVOKATIE
  Bashkia Lezhe (2020) UNION BANK SHA Lezhe 40,000 2014-08-25 2014-08-27 40521270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE PAG XHOVALIN SOKOLI SIPAS VGJYK NR.43 DT.24.02.2014
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 45,000 2014-08-25 2014-08-27 40421270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE PAG NIKOLL GJONI SIPAS VEN GJYKAT NR.141 DT.15.02.2012
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 45,000 2014-08-25 2014-08-27 40321270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE PAG MARK ZEFI SIPAS VEND GJYKAT NR.294 DT.24.10.2013
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 8,440 2014-08-25 2014-08-27 39321270012014 Shpenzime per honorare BASHKIA LEZHE LIK 10% TATIM ORKESTRA FRYMORE
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 75,960 2014-08-25 2014-08-27 39221270012014 Shpenzime per honorare BASHKIA LEZHE PAG ORKESTREN FRYMORE SIPAS LIST-PAGESES JANAR 2014
  Bashkia Lezhe (2020) LINDA-80 Lezhe 30,000 2014-08-26 2014-08-27 40821270012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA LEZHE LIK FAT.87 DT.29.05.2014
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 600 2014-08-25 2014-08-27 39521270012014 Shpenzime per honorare BASHKIA LEZHE PAG 10% TAIM SHPENZ HONORARE
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 800 2014-08-25 2014-08-27 39121270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK 10% TATIM QERAJE
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 7,200 2014-08-25 2014-08-27 39021270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER MERXHAN LISHI KORRIK 2014
  Bashkia Lezhe (2020) UJSJELLSI Lezhe 385,174 2014-08-25 2014-08-26 40221270012014 Uje BASHKIA LEZHE LIK FAT.PRILL-MAJ 2014
  Bashkia Lezhe (2020) VENETO BANKA Lezhe 1,740,300 2014-08-26 2014-08-26 41021270012014 Pagese paaftesie INVALIDET GUSHT 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 2,200 2014-08-25 2014-08-26 38821270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK 10% TATIM QERAJE PER PERIUDH MAJ-QERSHOR-KORRIK 2014
  Bashkia Lezhe (2020) "IRIDIANI &KADELI" Lezhe 2,500,000 2014-08-25 2014-08-26 39821270012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.199 DT.30.11.2013 DHE FAT.225 DT.11.12.2013
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 19,800 2014-08-25 2014-08-26 38721270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER GJOVALIN MARKU MAJ-QERSHOR-KORRIK 2014
  Bashkia Lezhe (2020) TIM Lezhe 12,240 2014-08-25 2014-08-26 40121270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.422 DT.23.06.2014
  Bashkia Lezhe (2020) BLEDAR ZEZAJ Lezhe 11,400 2014-08-25 2014-08-26 39721270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.78 DT.24.07.2014