Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 494,900,417.00 501 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 28,800 2014-10-13 2014-10-15 50521270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA PER GJOVALIN MARKU
  Bashkia Lezhe (2020) FLORAL Lezhe 221,040 2014-10-14 2014-10-15 52121270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.47 DT.31.10.2013 DEKORI QYTETIT
  Bashkia Lezhe (2020) FLORAL Lezhe 107,939 2014-10-14 2014-10-15 46321270012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.74 dt.31.01.2014
  Bashkia Lezhe (2020) FLORAL Lezhe 1,044,930 2014-10-14 2014-10-15 45621270012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.97 DT.30.04.2014 SIPAS KONTRATES
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 15,300 2014-10-13 2014-10-15 50821270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA PER GJOVALIN MARKU
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 9,000 2014-10-13 2014-10-15 50921270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA PER PAL GJONI
  Bashkia Lezhe (2020) FLORAL Lezhe 371,520 2014-10-14 2014-10-15 46121270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.89 DT.31.03.2014
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 7,200 2014-10-13 2014-10-15 50721270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA PER MERXHAN LISHI
  Bashkia Lezhe (2020) "IRIDIANI &KADELI" Lezhe 1,315,014 2014-10-14 2014-10-15 44821270012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.31 dt.26.02.2014 SIPAS KONTRATES
  Bashkia Lezhe (2020) "IRIDIANI &KADELI" Lezhe 1,315,014 2014-10-14 2014-10-15 44721270012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.11 DT.31.01.2014 SIPAS KONTRATES
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 18,000 2014-10-13 2014-10-15 50421270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA PER LIRIJE DUNGAJ
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 18,000 2014-10-13 2014-10-15 50421270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE PAG QERA PER HILE KOLA
  Bashkia Lezhe (2020) SHABAN ALUSHI Lezhe 9,235 2014-10-13 2014-10-14 51321270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE LIK FAT.70 DT.14.02.2013
  Bashkia Lezhe (2020) F L A G Lezhe 10,000 2014-10-13 2014-10-14 51221270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.64 DT.02.04.2014
  Bashkia Lezhe (2020) GENTJAN SALIAJ (L02115015C) Lezhe 10,000 2014-10-13 2014-10-14 51121270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.2 DT.24.01.2014
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 17,900 2014-10-13 2014-10-14 51421270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK 10% TATIM QERAJE SHTATOR 2014
  Bashkia Lezhe (2020) "IRIDIANI &KADELI" Lezhe 840,000 2014-10-08 2014-10-09 50221270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget BASHKIA LEZHE LIK FAT.94 DT.06.06.2014(PJESOR) DHE FAT 172 DT.06.10.2014(PJESOR)
  Bashkia Lezhe (2020) UNION BANK SHA Lezhe 8,100 2014-10-03 2014-10-06 49721270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARET SHTATOR 2014 BASHKIA LEZHE (SAMI DEDA)
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 21,600 2014-10-03 2014-10-06 49821270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LEZHE LIK 10% TATIM KESHILLTARE SHTATOR 2014
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 8,100 2014-10-03 2014-10-06 49521270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARET SHTATOR 2014 BASHKIA LEZHE (PASHK GJIDODAJ)