Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 494,900,417.00 501 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) FLORAL Lezhe 159,000 2014-11-27 2014-12-04 59521270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.143 dt.28.10.2014
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 100,000 2014-12-04 2014-12-04 60921270012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK MARTIN MARKU SIPAS VKB NR.41 DT.07.01.2014
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 28,161 2014-12-02 2014-12-02 60621270012014 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE LIK NDIHME FINANC PER PETRIT ALI KIPTI
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 178,000 2014-12-02 2014-12-02 60521270012014 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE LIK NDIHME FINANC PER VITORE PACANI
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 223,560 2014-12-02 2014-12-02 60721270012014 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE LIK NDIHME FINANC PER BAFTJAR HALIL ZYBERI
  Bashkia Lezhe (2020) PRO CREDIT BANK Lezhe 76,807 2014-12-02 2014-12-02 60821270012014 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE LIK NDIHME FINANC PER MARK BOCI
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 345,500 2014-12-02 2014-12-02 60421270012014 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE LIK NDIHME FINANC PER AGRON NIK KOLNDREU
  Bashkia Lezhe (2020) VENETO BANKA Lezhe 6,854,500 2014-11-26 2014-11-26 59321270012014 Pagese paaftesie TE PAAFTE NENTOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 1,762,900 2014-11-26 2014-11-26 59221270012014 Pagese paaftesie INVALIDE NENTOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 690,000 2014-11-24 2014-11-25 59121270012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LEZHE PAGUAN SHPERBLIME LINDJE SIPAS LIST-PAGESES
  Bashkia Lezhe (2020) VENETO BANKA Lezhe 10,000 2014-11-19 2014-11-19 59021270012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE PAG LIZA PERGECI SIPAS LIST-PAGESES
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 800 2014-11-19 2014-11-19 57921270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK 10% TATIM QERA BANESE
  Bashkia Lezhe (2020) BRAHIM MUÇA Lezhe 50,000 2014-11-14 2014-11-18 57521270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK DEMSHPERBLIM PER PASHUK GJIN DRAGUSHA
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 9,000 2014-11-14 2014-11-18 56521270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER LIRIJE DUNGAJ
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 36,000 2014-11-14 2014-11-18 57121270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER VIOLETA DUNGAJ
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA E TIRANES Lezhe 9,000 2014-11-14 2014-11-18 56421270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER VIKTOR NIKOLLI
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 9,000 2014-11-14 2014-11-18 56621270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER HILE KOLA
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 13,200 2014-11-17 2014-11-18 57821270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK 10% TATIM QERA BANESE
  Bashkia Lezhe (2020) KTHELLA Lezhe 3,619,091 2014-11-14 2014-11-18 56321270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale BASHKIA LEZHE LIK FAT.190 DT.07.11.2014 RIK OBJ 4KT NE BASHKPRONESI
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 9,000 2014-11-14 2014-11-18 57321270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER MAJLINDA BIBA