Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 494,900,417.00 501 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 19,120 2014-11-17 2014-11-18 57721270012014 Shpenzime per honorare BASHKIA LEZHE LIK 10% TATIM ORKESTRA FRYMORE
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 7,200 2014-11-14 2014-11-18 56721270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER GJOVALIN MARKU
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 14,400 2014-11-14 2014-11-18 57221270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER MERXHAN LISHI DHE AGIM LISHI
  Bashkia Lezhe (2020) BRAHIM MUÇA Lezhe 50,000 2014-11-14 2014-11-18 57421270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK DEMSHPERBLIM PER LUAN DALIPAJ
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 9,000 2014-11-14 2014-11-18 56821270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER HAKI PERLICA
  Bashkia Lezhe (2020) ZYRA PERMBARIMORE LEZHE Lezhe 50,000 2014-11-14 2014-11-18 57621270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK DEMSHPERBLIM PER ORJOLA SARACI
  Bashkia Lezhe (2020) JUNIK Lezhe 3,026,084 2014-11-14 2014-11-18 56221270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE LIK FAT.11 DT.31.10.2014 NDR DHE SIST RRUGES URADRINIT-ROTONDO
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 7,200 2014-11-14 2014-11-18 56921270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER GJOVALIN MARKU
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 9,000 2014-11-14 2014-11-18 57021270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER FRAN GJONI
  Bashkia Lezhe (2020) LEL Lezhe 609,905 2014-10-23 2014-11-12 52421270012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA LEZHE LIK FAT.113,114,115,116,117 DT.30.09.2014
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 1,865,400 2014-11-12 2014-11-12 56121270012014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE TETOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) "LEKA - 2007" Lezhe 956,400 2014-09-25 2014-11-12 47721270012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA LEZHE LIK FAT.PRILL-MAJ 2014 SIPAS KONTRATES
  Bashkia Lezhe (2020) "IRIDIANI &KADELI" Lezhe 420,000 2014-11-06 2014-11-11 55621270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget BASHKIA LEZHE LIK FAT.172 DT.06.10.2014
  Bashkia Lezhe (2020) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lezhe 922,541 2014-11-10 2014-11-10 55821270012014 Elektricitet 2127001 BASHKIA LEZHE LIK FAT TETOR 2013-TETOR 2014 PER CONTRATAT 9739,9756,9751,9749,9746
  Bashkia Lezhe (2020) FLORAL Lezhe 107,939 2014-09-25 2014-11-10 46421270012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.89 DT.31.03.2014
  Bashkia Lezhe (2020) FLORAL Lezhe 87,979 2014-09-25 2014-11-10 46421270012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK fat.98 dt.30.04.2014 SIPAS KONTRATES
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 7,200 2014-11-05 2014-11-06 55221270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKAI LEZHE LIK QERA BANESE PER MERXHAN LISHI
  Bashkia Lezhe (2020) UNION BANK SHA Lezhe 8,100 2014-11-05 2014-11-05 55121270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARET TETOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 178,200 2014-11-05 2014-11-05 54821270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARET TETOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 8,100 2014-11-05 2014-11-05 54921270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARET TETOR 2014 BASHKIA LEZHE