Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 494,900,417.00 501 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Lezhe 88,000 2014-09-25 2014-12-12 48021270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.464 DT.03.06.2014
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 9,000 2014-12-09 2014-12-11 61521270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA PER HAKI PERLICA
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA E TIRANES Lezhe 9,000 2014-12-09 2014-12-11 61121270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER VIKTOR NIKOLLIN SIPAS BORDEROSE
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 7,200 2014-12-09 2014-12-11 61421270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA PER GJOVALIN MARKU
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 27,000 2014-12-09 2014-12-11 62321270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA PER PAL GJONI
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 9,000 2014-12-09 2014-12-11 62121270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA PER MAJLINDA BIBA
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 9,000 2014-12-09 2014-12-11 61721270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA PER PAL GJONI
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 7,200 2014-12-09 2014-12-11 61621270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA PER GJOVALIN MARKU
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 21,600 2014-12-09 2014-12-11 62221270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA PER AGIM LISHI
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 7,200 2014-12-09 2014-12-11 62021270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA PER AGIM LISHI
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 7,200 2014-12-09 2014-12-11 61821270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA PER VIOLETA DUNGAJ
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 7,200 2014-12-09 2014-12-11 61921270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA PER MERXHAN LISHI
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 97,654 2014-12-09 2014-12-10 62721270012014 Shtese page per funksionin BASHKIA LEZHE PAG PAGA NENTOR 2014
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 45,742 2014-12-09 2014-12-10 62621270012014 Shtese page per funksionin BASHKIA LEZHE PAG PAGA NENTOR 2014
  Bashkia Lezhe (2020) T.T.A ALBA - LAM Lezhe 20,964,423 2014-12-09 2014-12-10 62921270012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE LIK FAT.59 DT.30.011.2014 RIK I SHESHIT RRUGA POETEVE
  Bashkia Lezhe (2020) T.T.A ALBA - LAM Lezhe 22,655,318 2014-12-09 2014-12-10 62821270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE LIK FAT.58 DT.30.011.2014 RIK I SHESHIT
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 9,000 2014-12-09 2014-12-10 61321270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER HILE KOLENSIPAS BORDEROSE
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 45,742 2014-12-09 2014-12-10 62521270012014 Shtese page per funksionin BASHKIA LEZHE PAG PAGA NENTOR 2014
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 9,000 2014-12-09 2014-12-10 61221270012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA BANESE PER LIRIJE DUNGAJ SIPAS BORDEROSE
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 20,000 2014-12-04 2014-12-05 61021270012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK AFERDITA XHIPI SIPAS VKB NR.23 DT.05.08.2014