Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 494,900,417.00 501 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) UNION BANK SHA Lezhe 45,000 2014-09-05 2014-09-08 43421270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK DETYR PER XHOVALIN SOKOLI SIPAS VEND GJYKATES
  Bashkia Lezhe (2020) ZYRA PERMBARIMORE LEZHE Lezhe 50,000 2014-09-05 2014-09-08 43021270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK DETYR PER ORJOLA SARACI SIPAS VEND GJYKATES
  Bashkia Lezhe (2020) BRAHIM MUÇA Lezhe 50,000 2014-09-05 2014-09-08 42821270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK DETYR PER PASHUK DRAGUSHA SIPAS VEND GJYKATES
  Bashkia Lezhe (2020) BRAHIM MUÇA Lezhe 50,000 2014-09-05 2014-09-08 42721270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK DETYR PER LUAN DALIPAJ SIPAS VEND GJYKATES
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 45,000 2014-09-05 2014-09-08 43221270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK DETYR PER NIKOLL GJONI SIPAS VEND GJYKATES
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 1,949,100 2014-09-05 2014-09-08 43521270012014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE GUSHT 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 45,000 2014-09-05 2014-09-08 43121270012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK DETYR PER MARK ZEFI SIPAS VEND GJYKATES
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 8,100 2014-09-04 2014-09-05 42521270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE GUSHT 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 50,000 2014-09-03 2014-09-05 42221270012014 Sherbime telefonike BASHKAI LEZHE PAG BONUS SHPENZ TRANSP SIPAS LIST-PAGESES
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 170,100 2014-09-04 2014-09-05 42321270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE GUSHT 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) UNION BANK SHA Lezhe 8,100 2014-09-04 2014-09-05 42621270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE GUSHT 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 8,100 2014-09-04 2014-09-05 42421270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE GUSHT 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 4,063,510 2014-09-03 2014-09-03 41721270012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGAT GUSHT 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 45,742 2014-09-03 2014-09-03 42121270012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA GUSHT 2014 BASHKIA LEZHE PER GJON LESI
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 97,654 2014-09-03 2014-09-03 41921270012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA GUSHT 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 45,742 2014-09-03 2014-09-03 42021270012014 Paga baze PAGA GUSHT 2014 BASHKIA LEZHE PER VITORE KOLA
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 283,340 2014-09-03 2014-09-03 41621270012014 Shtese page per funksionin PAGA GUSHT 2014 BASHKIA LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) LEONORA HAXHIA Lezhe 3,750 2014-08-28 2014-08-29 41121270012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BASHKIA LEZHE LIK fat.15.07.2014 BLERJE GRILA VERTIKALE
  Bashkia Lezhe (2020) "STELLA" Lezhe 569,233 2014-08-29 2014-08-29 41521270012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA LEZHE LIK FAT.259 DT.23.07.2014 MATERIALE NDERTIMI
  Bashkia Lezhe (2020) VENETO BANKA Lezhe 150,000 2014-08-28 2014-08-29 41221270012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE PAG LEZE GJETJA SIPAS VKB NR.16 DT.04.06.2014