Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kukes (1818) All All 508,916,074.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 438,287 2014-12-31 2014-12-31 192.21250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Seri 06795884dt 30.11.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) OUEN Kukes 667,412 2014-12-30 2014-12-31 21521250012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) terren sportive shk B.Curri&R,spahiu ft17837022 dt29.12.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) SKENDER ADEMAJ Kukes 1,500,000 2014-12-30 2014-12-31 21121250012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale dekor i vitit te ri ft 0001488dt28.12.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) ARMIR ELEZAJ Kukes 1,096,500 2014-12-30 2014-12-31 21221250012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike miremb varreza ft 71167712 dt29.12.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) OUEN Kukes 1,492,586 2014-12-30 2014-12-31 21621250012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore terren sportive shk B.Curri&R,spahiu ft17837015dt29.12.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) LUAN SOPAJ Kukes 939,000 2014-12-30 2014-12-31 21721250012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri pjese kembimi ft 0004872&0004873 dt28.12.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) OUEN Kukes 2,603,983 2014-12-29 2014-12-30 20521250012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore situac nr2 terren sportiv Sh.B.Curri ft17837016dt19.12.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 7,182,000 2014-12-29 2014-12-30 21121250012014 Pagese paaftesie 2125001 shperblimV-2014 Nd Ekonom&Invalide Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 9,912,965 2014-12-29 2014-12-30 21021250012014 Ndihme ekonomike 2125001 nd ekonomike dhjetor-21014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) ZYMBYL TROTA Kukes 676,390 2014-12-22 2014-12-23 20721250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl zarzavatesh ft5829183,184,185,186 Dt27.11.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) OUEN Kukes 3,608,358 2014-12-22 2014-12-23 20421250012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Rik palestre Shk .R.Spahiu situac nr1 ft 65S17837015dt19.12.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) DRAGOTI Kukes 442,202 2014-12-18 2014-12-19 184.21250012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike miremb varreza ft74dt08.12.2014 S42045278 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) "DENOLT" Kukes 2,801,540 2014-12-18 2014-12-19 20321250012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore situac nr2 Ft 16 S11316316dt16.12.2014Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) ND. UJESJELLESIT Kukes 781,440 2014-12-17 2014-12-18 20121250012014 Uje 2125001 lik uji akt-rak dt17.11.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BRAHIM DURAKU Kukes 222,559 2014-12-16 2014-12-17 19021250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl buke ft nr 1S4006236 dt31.01.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 520,915 2014-12-17 2014-12-17 19721250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Ft 82 Seri 06798882 dt31.10.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 68,078 2014-12-17 2014-12-17 19421250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Seri 06795838dt 30.09.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 735,748 2014-12-17 2014-12-17 19521250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Seri 06795839dt 30.09.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 673,723 2014-12-17 2014-12-17 19121250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Seri 06795884dt 30.11.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 418,018 2014-12-17 2014-12-17 19221250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Seri 06795885dt 30.11.2013 Bashkia Kukes