Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kukes (1818) All All 508,916,074.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kukes (1818) SAIMIR BILALI Kukes 377,490 2014-04-07 2014-04-08 4021250012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale ft18dt22.11.2013 S4955839,4955845,4955850 dt27.12.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) SAIMIR BILALI Kukes 1,165,700 2014-04-07 2014-04-08 3921250012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale elektrike ft19dt23.12.2013 S4955847 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 69,540 2014-04-03 2014-04-04 3721250012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2125001 paga QKR muaji mars- 2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 115,276 2014-04-03 2014-04-04 3821250012014 Paga baze 2125001 paga gj,civile muaji mars- 2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) NAZMI DIDA Kukes 3,582,552 2014-04-04 2014-04-04 4021250012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale ndertimi ft49dt02.12.2013 S04522800 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 202,500 2014-04-03 2014-04-04 3621250012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2125001 keshilltare,muaji prill-Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 5,590,149 2014-04-03 2014-04-04 3521250012014 Shtese page per funksionin 2125001 paga muaji mars-Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BISLIM SINAJ Kukes 20,400 2014-03-28 2014-03-28 3221250012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2125001lik tarife sherbimit permbarimorsipasV.gjykate nr218dt09.09.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 630,520 2014-03-27 2014-03-28 3021250012014 Udhetim i brendshem qira objekti,dieta,sherbime bordero mars2014 Bashkia
  Bashkia Kukes (1818) BOGDANI / KUKES Kukes 3,891,700 2014-03-27 2014-03-27 3421250012014 Karburant dhe vaj karburanti ft284,285,315S09842338,339,469ft398,397S0984404,405 korrik,tetor2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 3,968,993 2014-03-19 2014-03-20 3321250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime K52dt12.07.2013 S06795871,873,840,839,838,881,884 MuajiQ-Nentor2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 2,951,512 2014-03-18 2014-03-19 2421250012014 Elektricitet 2125001 energji akt-rakdt12.02.2014 K137574,660-669K137701,702,707 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 17,661,282 2014-03-19 2014-03-19 3121250012014 Ndihme ekonomike 2125001nd ekonom shkurt,invalide mars2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) DUKAGJINI 2001 Kukes 2,835,200 2014-03-11 2014-03-11 1921250012014 Unspecified dru zjarri ft31dt24.02.2014seri6509031K nr92dt02.12.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 69,540 2014-03-05 2014-03-05 2221250012014 Unspecified 2125001 paga shkurt 2014 bashkia kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 115,276 2014-03-05 2014-03-05 2121250012014 Unspecified 2125001 paga gj,civile muaji shkurt 2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 5,618,180 2014-03-05 2014-03-05 2021250012014 Unspecified 2125001 paga muaji shkurt 2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 202,500 2014-03-05 2014-03-05 2321250012014 Unspecified 2125001 keshilltare shkurt 2014 Bashkia kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 6,526,292 2014-02-20 2014-02-20 1521250012014 Unspecified 2125001 nd ekonomike janar2014 vkb nr7 dt12.02.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 12,092,637 2014-02-18 2014-02-19 1321250012014 Unspecified 2125001 invalide shkurt-2014 Bashkia Kukes