Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kukes (1818) All All 508,916,074.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kukes (1818) K A C D E D J A Kukes 17,442,570 2014-12-01 2014-12-02 17721250012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ndert shk9-vjeç B.Curri situac nr 2 Ft 09137047dt 01.12.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) LUAN SOPAJ Kukes 2,556,000 2014-11-27 2014-11-27 17621250012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri pjese kembimi &sherbime automjetesh ft nr1&2dt10.11.2014 S 0004870&S 0004871 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 9,711,767 2014-11-18 2014-11-19 17121250012014 Pagese paaftesie 2125001 invalide muaji nentor 2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) ORUÇI Kukes 6,345,379 2014-11-17 2014-11-17 17021250012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve rik rrugeve te brendesh Kukes ft 8dt09.11..2014 S07662616 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 9,027,826 2014-11-17 2014-11-17 16921250012014 Ndihme ekonomike 2125001Ndihme ek muaji tetor vkb53 dt 31.10.2014 konf nr 1/22 dt 17.11.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) NAZMI DIDA Kukes 699,854 2014-11-13 2014-11-13 1681250012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale ndertimi ft14dtdt04.11.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kukes 685,646 2014-11-13 2014-11-13 167.1250012014 Elektricitet 2125001 energji akt-rakdt30.09.2014 K137574,660-669K137701,702,707 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A C D E D J A Kukes 12,856,943 2014-11-05 2014-11-06 16521250012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore ndertim shk 9-vj B.Curri Situac nr1 ft 23dt 05.11.2014 S09137044 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) "DENOLT" Kukes 2,596,042 2014-11-05 2014-11-06 16621250012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Situac nr 1ndertim palestre" L.Prizerenit "Ft 13dt 03.11.2014 S11316313 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 115,276 2014-11-04 2014-11-04 16321250012014 Paga baze 2125001 paga gj,civile muaji tetor-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 69,540 2014-11-04 2014-11-04 16221250012014 Paga baze 2125001 paga QKR muaji tetor-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 5,759,868 2014-11-04 2014-11-04 16121250012014 Shtese page per funksionin 2125001 paga muaji tetor-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 416,070 2014-11-04 2014-11-04 16421250012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh keshilltare,dieta,qira muaji nentor-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 9,590,891 2014-10-20 2014-10-21 16021250012014 Pagese paaftesie 2125001 invalide muaji tetor vkb Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) SELAMI SOPAJ Kukes 1,200,000 2014-10-20 2014-10-20 15921250012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh qera tregu ft1dt17.10.2014 S3434618 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 232,070 2014-10-16 2014-10-17 15821250012014 Shpenzime te tjera qiraje 2125001 dieta,qira muaji tetor2014 Bashkia kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 6,845,700 2014-10-13 2014-10-15 15221250012014 Ndihme ekonomike 2125001 nd ekonomike shtator-vkb nr 46 dt30.09.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BOGDANI / KUKES Kukes 1,290,158 2014-10-07 2014-10-08 15021250012014 Karburant dhe vaj karburant ft238 dt10.09.2014 S16681640 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 355,235 2014-10-03 2014-10-06 145.21250012014 Paga baze 2125001 paga shtator-2014Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kukes 80,000 2014-10-02 2014-10-03 149.21250012014 Elektricitet 2125001 energj J-Qershor-2014 K137657,671 K137707&137708 Bashkia Kukes