Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kukes (1818) All All 508,916,074.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 104,361 2014-02-10 2014-02-11 1021250012014 Unspecified 2125001paga gj,civile janar 2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 202,500 2014-02-10 2014-02-11 1121250012014 Unspecified 2125001 keshilltare muaji shkurt 2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 69,540 2014-02-10 2014-02-11 1221250012014 Unspecified 2125001 paga muaji shkurt 2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 5,633,925 2014-02-06 2014-02-06 921250012014 Unspecified 2125001 paga muaji janar 2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BISLIM SINAJ Kukes 193,724 2014-01-22 2014-01-22 621250012014 Unspecified 2125001 V.gjykate nr218dt09.09.2013 per Ferit Lugja Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 119,260 2014-01-21 2014-01-21 321250012014 Unspecified 2125001 paga gj.civile -dhjetor 2013 muaji Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 107,332 2014-01-21 2014-01-21 421250012014 Unspecified 2125001 paga dhjetor 2013 muaji Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 28,685,582 2014-01-21 2014-01-21 521250012014 Unspecified 2125001 nd ekonomike dhjetor2013 invalide nentor-janar2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 492,800 2014-01-07 2014-01-09 221250012014 Unspecified 2125001 bonus,qera .dieta -dhjetor 2013 muaji Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 5,543,724 2014-01-07 2014-01-09 121250012014 Unspecified 2125001 paga muaji dhjetor-2013 Bashkia Kukes