Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kukes (1818) All All 508,916,074.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 500,000 2014-08-22 2014-08-22 13021250012014 Elektricitet 2125001 lik energjie Kontrate 137657akt-rak dt22.08.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) ORUÇI Kukes 7,174,417 2014-08-21 2014-08-21 12921250012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) rik rrugeve te brendesh Kukes ft 4dt15.08.2014 S07662612 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 10,134,772 2014-08-19 2014-08-20 12821250012014 Pagese paaftesie 2125001 invalide gusht 2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 8,585,501 2014-08-15 2014-08-18 12321250012014 Ndihme ekonomike 2125001 nd ekonomike muaji korrik VKB nr39dt10.07.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) KEVIN CONSTRUKSION Kukes 2,500,000 2014-08-04 2014-08-07 12221250012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala kthim/ garancie rik stadiumi Zeqir Ymeri PVM 1057/1 Dt 30.07.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) KEVIN CONSTRUKSION Kukes 2,500,000 2014-08-04 2014-08-05 12221250012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala kthim/ garancie rik stadiumi Zeqir Ymeri PVM 1057/1 Dt 30.07.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 69,540 2014-08-04 2014-08-05 11921250012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2125001 paga QKR muaji korrik-2014Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 5,698,043 2014-08-04 2014-08-05 11821250012014 Shtese page per funksionin 2125001 paga muaji korrik-2014Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 125,932 2014-08-04 2014-08-05 12021250012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2125001 paga gj.civile muaji korrik-2014Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 305,200 2014-08-04 2014-08-05 12121250012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2125001 keshilltare,dieta,qera,bonus korrik-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) ÇELIK STANISHA Kukes 48,000 2014-07-22 2014-07-23 11321250012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materaile ft 18 seri 0002606 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) NAZMI DIDA Kukes 420,000 2014-07-18 2014-07-23 11221250012014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale uniforma ft 21 dt04.06.2014 S12233871 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) ARMIR ELEZAJ Kukes 500,400 2014-07-18 2014-07-21 11021250012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike miremb varreza ft 7116703&7116703 dt 01.07.2014 Bashkia KUkes
  Bashkia Kukes (1818) XHEVDET SOPI Kukes 570,600 2014-07-21 2014-07-21 11121250012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri pj kembimi&sherbime ft 16 dt19.06.2014 S0004866 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 819,498 2014-07-15 2014-07-16 10821250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat lik ushqime S06795896&S13829764 dt30.04.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 10,158,490 2014-07-16 2014-07-16 109/21250012014 Pagese paaftesie invalide muaji korrik-2014 VK 35 dt10.07.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 8,585,501 2014-07-16 2014-07-16 10921250012014 Ndihme ekonomike nd ekonomike muaji qershor-2014 VK 35 dt10.07.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 5,643,166 2014-07-03 2014-07-04 10421250012014 Paga baze 2125001 paga muaji qershor-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 262,800 2014-07-03 2014-07-04 10721250012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh keshilltare korrik 2014 qira objekti qershor2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 110,744 2014-07-03 2014-07-04 10621250012014 Shtese page per funksionin 2125001 paga muaji qershor-2014 Bashkia Kukes