Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kukes (1818) All All 508,916,074.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 69,540 2014-10-02 2014-10-03 14621250012014 Paga baze 2125001 paga QKR muaji shtator-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 113,314 2014-10-02 2014-10-03 14721250012014 Shtese page per funksionin 2125001 paga gj.civile muaji shtator-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 5,385,273 2014-10-03 2014-10-03 14521250012014 Shtese page per funksionin 2125001 paga shtator-2014Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 202,500 2014-10-02 2014-10-03 14821250012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2125001 keshilltare muaji shtator-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kukes 123,634 2014-10-02 2014-10-03 14921250012014 Elektricitet 2125001 energj M-Gusht2014 K137660,666,667,669,671 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) REAN 95 Kukes 131,043 2014-10-01 2014-10-02 14421250012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive kualidim stadiumi (Zeqir Ymeri)) ft 05 S85333529 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) ORUÇI Kukes 6,451,703 2014-10-01 2014-10-02 14321250012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) rik rrugeve te brend te qytetit situac nr 2 ft 05 dt 30.09.2014 S07662613 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 30,600 2014-09-22 2014-09-23 14321250012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2125001 dif page gusht-2014 qira objekti Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) ND. UJESJELLESIT Kukes 208,680 2014-09-23 2014-09-23 14221250012014 Uje lik uji ft337 S14428504 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 678,179 2014-09-19 2014-09-22 13821250012014 Shpenzime te tjera qiraje 2125001 paga,qera objektesh,honorare bordero shtator-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 9,585,238 2014-09-19 2014-09-22 14121250012014 Pagese paaftesie 2125001 invalide muaji shtator Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) REAN 95 Kukes 117,600 2014-09-22 2014-09-22 13921250012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore mbikqyres punimesh(rik shkolla Havzi Nela)Ft 17 S10823739 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) ZYMBYL TROTA Kukes 1,882,900 2014-09-18 2014-09-19 14021250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushq akt-rak dt18.09.2014 S 5829166-5829170&S5829175&S 5829180- S 5829182 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BOGDANI / KUKES Kukes 2,170,000 2014-09-10 2014-09-11 13721250012014 Karburant dhe vaj bl karburanti ft 238dt10.0.92014 S16681640 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 8,341,517 2014-09-09 2014-09-10 13621250012014 Ndihme ekonomike 2125001 nd ekonomike Vkb nr 40dt29.08.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 302,500 2014-09-05 2014-09-08 13521250012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2125001keshilltare muaji gusht-2014ndihme financ Vkb nr26dt11.04.2014 Bashkia kukesBashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 69,540 2014-09-05 2014-09-05 13321250012014 Paga baze 2125001 paga QKR muaji gusht-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 109,948 2014-09-05 2014-09-05 13421250012014 Shtese page per funksionin 2125001 pagagj,civile muaji gusht-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 5,200,000 2014-09-05 2014-09-05 13221250012014 Shtese page per funksionin 2125001 paga gusht-2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BOGDANI / KUKES Kukes 4,939,842 2014-09-04 2014-09-05 13121250012014 Karburant dhe vaj lik karburant ft220dt27.08.2014 S16681622 Bashkia Kukes