Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kukes (1818) All All 508,916,074.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kukes (1818) FUTBOLL KLUB KUKESI Kukes 6,000,000 2014-06-06 2014-06-06 8821250012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative sponsorizim futboll klub sporti VKB nr 6 dt24.01.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 1,555,078 2014-06-06 2014-06-06 8721250012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2125001 bursa vkb nr 52 dt13.12.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 4,887,500 2014-06-06 2014-06-06 8921250012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2125001 qera objekti vkb23,24,25 ,27,62 V2011,2012,Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 307,800 2014-06-05 2014-06-05 8621250012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2125001 keshilltare qershor,bonus,qera maj-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 108,232 2014-06-05 2014-06-05 8421250012014 Shtese page per funksionin 2125001 paga muaji maj-2014Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 115,276 2014-06-05 2014-06-05 8521250012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2125001 paga muaji maj-2014Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) SH. FEDERATA E GJUETAR. SPORT. TE SHQIP. Kukes 23,200 2014-05-29 2014-05-29 8021250012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale ft 3 dt 23.11.2013S 0003513 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) HALIL DIDA Kukes 399,150 2014-05-29 2014-05-29 7221250012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj mirmb rruge ft 0000638 dt 27.12.2012 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) SH. FEDERATA E GJUETAR. SPORT. TE SHQIP. Kukes 49,300 2014-05-29 2014-05-29 7921250012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale ft10dt15.12.2013 S0003520 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) XHELIL DIDA Kukes 114,000 2014-05-29 2014-05-29 7521250012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale ft 86 seri 0003750 dt24.12.2012 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) LALA SH.P.K Kukes 54 2014-05-28 2014-05-29 78/121250012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala kth/garancie te K nr 62dt 03.06.2009 Akt-marrje dorezim dt21.10.2011
  Bashkia Kukes (1818) XHELIL DIDA Kukes 54,130 2014-05-29 2014-05-29 8121250012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale ft 85 seri 0003749 dt24.12.2012 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) LALA SH.P.K Kukes 249,942 2014-05-28 2014-05-29 78/21250012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala kth/garancie te K nr 62dt 03.06.2009 Akt-marrje dorezim dt21.10.2011
  Bashkia Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 657,380 2014-05-29 2014-05-29 8221250012014 Elektricitet 2125001 lik energjie J-prill-2014 K nr 137674,137675,138747,137657,137661Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 145,901 2014-05-29 2014-05-29 82/21250012014 Elektricitet 2125001 lik energji J-Prill-2014 K nr 137665,137660,137662,137663,131702 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) SH. FEDERATA E GJUETAR. SPORT. TE SHQIP. Kukes 38,000 2014-05-29 2014-05-29 7421250012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale ft 8 dt 31.01.2013 S0002516 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 721,780 2014-05-27 2014-05-28 7621250012014 Uje 2125001 lik uji ft245dt20.05.2014 S13711800 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BOGDANI / KUKES Kukes 1,680,000 2014-05-28 2014-05-28 7721250012014 Karburant dhe vaj karburant ft131dt22.05.2014 S14421732 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 1,810,986 2014-05-20 2014-05-21 6621250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat lik ushqimesh ft 09 S06795890dt31.01.2014 ft13S13829763dt30.04.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) MARSI sh p k Kukes 534,754 2014-05-21 2014-05-21 6521250012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala kth/garancie rik rruga radio-6katesh pv dt 30.06.2011 Bashkia Kukes