Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kukes (1818) All All 508,916,074.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 45,076 2014-12-17 2014-12-17 19021250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Seri 06795873dt 30.07.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 20,700 2014-12-17 2014-12-17 20021250012014 Udhetim i brendshem 2125001 dieta muaji dhjetor-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 232,820 2014-12-17 2014-12-17 19321250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Seri 06795871dt 30.06.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 10,092,713 2014-12-17 2014-12-17 19921250012014 Pagese paaftesie 2125001 invalide muaji dhjetor-2014Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BRAHIM DURAKU Kukes 171,229 2014-12-16 2014-12-17 18921250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl buke ft nr 3S4006238 dt31.03.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 208,896 2014-12-17 2014-12-17 19621250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Seri 06795840 dt 30.09.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 1,330,326 2014-12-17 2014-12-17 19821250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Ft 81 Seri 06798881dt31.10.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A C D E D J A Kukes 20,070,947 2014-12-16 2014-12-16 18221250012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ndert shk9-vjeç B.Curri situac nr 3Ft 09137050 dt 10.12.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 755,000 2014-12-15 2014-12-16 19821250012014 Grant per femije te lindur 2125001 shperblim lindje bordero dhjetor-2014 bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) DRAGOTI Kukes 442,202 2014-12-11 2014-12-12 18421250012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike miremb varreza ft74dt08.12.2014 S42045278 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 9,066,265 2014-12-12 2014-12-12 18821250012014 Ndihme ekonomike 2125001 nd ekonom nentor-2014 vkb nr62dt05.12.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BRAHIM DURAKU Kukes 76,361 2014-12-11 2014-12-11 18621250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl buke ft nr 6 dt 28.06.2013 S4006242 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 3,244,260 2014-12-11 2014-12-11 18621250012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale ndertimi ft144dt30.11.2014 S17992125 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BRAHIM DURAKU Kukes 2,824 2014-12-11 2014-12-11 18321250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl buke ft nr 7dt 31.07.2013 S4006243 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 693,000 2014-12-10 2014-12-11 18121250012014 Udhetim i brendshem 2125001 keshilltare ,dieta qira muaji nentor -2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) DUKAGJINI 2001 Kukes 364,800 2014-12-11 2014-12-11 18521250012014 Sherbim per ngrohje dru zjarri ft31/1dt11.12.2014 S6509034 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kukes 1,262,937 2014-12-10 2014-12-11 18221250012014 Elektricitet 2125001 energji K138110&138112 K138746,K137674,137677,137676 Akt-rak J-dhjetor-2014Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 5,718,289 2014-12-05 2014-12-05 17821250012014 Paga baze 2125001 paga muaji nentor-2014Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 178,660 2014-12-04 2014-12-04 18021250012014 Shtese page per funksionin 2125001 paga muaji nentor-2014Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 135,188 2014-12-04 2014-12-04 17921250012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2125001 paga muaji nentor-2014Bashkia Kukes