Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kukes (1818) All All 508,916,074.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kukes (1818) DRAGOTI Kukes 1,837,749 2014-05-20 2014-05-21 6421250012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike miremb varrezash ft 08.01.2014 S42045275 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) MARSI sh p k Kukes 582,134 2014-05-21 2014-05-21 65/21250012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala kth/garancie rik rruga M.Cena-ujesjelles pv dt 30.07.2012Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 10,871,387 2014-05-19 2014-05-20 6221250012014 Pagese paaftesie 2125001invalide muaji maj-2014 vkb nr28dt09.05.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 466,653 2014-05-19 2014-05-20 6921250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqimesh ft 91dt31.01.2014 S06795891 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) LACI KOMPANI Kukes 196,500 2014-05-16 2014-05-19 6121250012014 Shpenzime te tjera transporti transp inertesh ft11dt21.02.2013 S007646 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 6,851,697 2014-05-16 2014-05-19 6021250012014 Ndihme ekonomike 2125001 nd ekonomike prillVKB nr 28dt09.05.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) LACI KOMPANI Kukes 120,000 2014-05-16 2014-05-19 61/21250012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale bl kapak pusetash ft 07dt21.01.2013 S0005652 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) "RENOLD-Y" Kukes 853,977 2014-05-13 2014-05-13 5921250012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2125001 bl materiale ft 682 S83657832 dt12.12.2011ft171S09841083 dt25.07.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) FUTBOLL KLUB KUKESI Kukes 10,000,000 2014-05-12 2014-05-13 5821250012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2125001sponsorizim futboll klub sport kukes VKB nr 6 dt24.01.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) ARMIR ELEZAJ Kukes 1,200,225 2014-05-08 2014-05-09 4921250012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj mirem rruge ft nr 1dt 09.04.2014 S 7116701 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 425,550 2014-05-06 2014-05-07 5521250012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2125001 keshilltare maj 2014 ,qera mars-prill 2014objekti,dieta mars-prill,bonus Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 5,764,788 2014-05-06 2014-05-07 5421250012014 Shtese page per funksionin 2125001 paga muaji prill-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 115,276 2014-05-06 2014-05-06 5721250012014 Shtese page per funksionin 2125001 paga muaji prill-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 94,772 2014-05-06 2014-05-06 5621250012014 Shtese page per funksionin 2125001 paga muaji prill-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) ORUÇI Kukes 252,895 2014-04-25 2014-04-28 5321250012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala kthim/garancie akt-kualidim dt28.07.2012 ndert trotuaresh Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 2,604,154 2014-04-24 2014-04-25 5221250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat ushqime ft 267 S13829729,ft 269 S13829731dt31.03.2014, ft 88 S 067958888dt07.01.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) ZYMBYL TROTA Kukes 785,710 2014-04-24 2014-04-25 5021250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl fruta-perime ft8 S5829177dt28.02.2014 ft9 S5829179 dt31.03.2014 ft7 S5829176 dt 31.03.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) ND. UJESJELLESIT Kukes 983,640 2014-04-25 2014-04-25 5121250012014 Uje lik uji ft 9,67,128 J-Mars-2014S12600621,12600681,13711842 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 8,430,734 2014-04-22 2014-04-22 4821250012014 Ndihme ekonomike 2125001 Nd ekonomike mars-2014 vk19dt11.04.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 10,872,844 2014-04-18 2014-04-21 4221250012014 Pagese paaftesie 2125001 invalide prill-2014 Bashkia Kukes