Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kukes (1818) All All 508,916,074.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 108,232 2014-07-03 2014-07-04 10521250012014 Paga baze 2125001 paga muaji qershor-2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 1,117,776 2014-06-25 2014-06-26 11021250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqimesh ft 95 dt28.02.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BESARDI Kukes 57,000 2014-06-23 2014-06-24 10221250012014 Sherbim per ngrohje bl gazi per ngrohje ft 13 dt30.04.2013 S 87329537 Bashkia KukesBashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BESARDI Kukes 284,000 2014-06-23 2014-06-24 10021250012014 Sherbim per ngrohje bl gazi per ngrohje ft 21 dt31.12.2012 S87329522 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BESARDI Kukes 340,000 2014-06-23 2014-06-24 10121250012014 Sherbim per ngrohje bl gazi per ngrohje ft4dt31.01.2013 S87329527,S87329528 S87329531dt 28.02.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BESARDI Kukes 55,500 2014-06-23 2014-06-24 10321250012014 Sherbim per ngrohje bl gazi per ngrohje ft 16dt30.05.2013 S 87329540 ft 18dt30.06.2013 S87329542Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BESARDI Kukes 359,000 2014-06-18 2014-06-19 9821250012014 Sherbim per ngrohje bl gazi ft 13 dt 26.07.2014 S 87329514 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BESARDI Kukes 360,000 2014-06-18 2014-06-19 9721250012014 Sherbim per ngrohje bl gazi ft 14 dt 26.07.2014.2014 87329515 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BESARDI Kukes 197,000 2014-06-18 2014-06-19 9521250012014 Sherbim per ngrohje bl gazi ft 54 dt08.09.2014 S3790582 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) BESARDI Kukes 176,800 2014-06-18 2014-06-19 9921250012014 Sherbim per ngrohje bl gazi ft 17dt 14.11.2012 S 87329518 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 10,663,100 2014-06-17 2014-06-18 96/21250012014 Pagese paaftesie invalide qershor-2014Vkb nr 29 dt11.06.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 6,913,806 2014-06-17 2014-06-18 9621250012014 Ndihme ekonomike nd ekonomike maj-2014 Vkb nr 29 dt11.06.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) ZEQIR SHEHU Kukes 198,000 2014-06-12 2014-06-13 94/21250012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri pjese kembimi ft21 dt 07.12.2009 S0007920 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) ZEQIR SHEHU Kukes 15,000 2014-06-12 2014-06-13 9421250012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri pjese kembimi ft 09 dt 01.05.2009 S0007920 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) SHEMSI ELEZI Kukes 400,000 2014-06-12 2014-06-12 9221250012014 Shpenzime per pritje e percjellje aktivitet ft 2 dt 20.12.2014 S6697360 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Kukes 25,800 2014-06-10 2014-06-11 9321250012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit sig mj transporti dif ft 19 dt 30.05.2011 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) KUJDESI NERGUTI Kukes 210,000 2014-06-11 2014-06-11 9121250012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale bl materiale ft 9 dt 24.02.2014 S 0003107 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) KUJDESI NERGUTI Kukes 210,000 2014-06-11 2014-06-11 91/21250012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale bl materiale ft10 dt 18.04.2014 S 0004410 Ft 11dt18.04.2014 S0004411 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) SKENDER ADEMAJ Kukes 387,250 2014-06-11 2014-06-11 9021250012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj miremb rrjeti ft 30dt17.05.2014 S 0001453 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 5,637,488 2014-06-05 2014-06-06 8321250012014 Shtese page per funksionin 2125001 paga muaji maj-2014Bashkia Kukes