Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kruje (0716) All All 272,001,419.00 928 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) K A C D E D J A Kruje 237,528 2014-12-30 2014-12-31 100121230012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala BASHKIA KRUJE LIK 5% GARANCI PUNIMESH AKT I MARJES NE DOREZIM DT 22.09.2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-12-29 2014-12-30 98521230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 619116671 KODI I KLIENTIT DUOM070021071948 NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 5,476 2014-12-29 2014-12-30 99821230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 619117028 KODI I KLIENTIT DUOM130084076477 NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-12-29 2014-12-30 99621230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 619116670 KODI I KLIENTITI DUOM070021071945 NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-12-29 2014-12-30 99421230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 619116659 KODI I KLIENTIT DUOM070017072093 NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 5,644 2014-12-29 2014-12-30 99121230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 619116680 KODI I KLIENTIT DUOM070044076485 NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 806 2014-12-29 2014-12-30 99521230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 619116658 KODI I KLIENTIT DUOM 07005071613 NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 3,460 2014-12-29 2014-12-30 99221230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 619116657 KODI I KLIENTIT DUOM070005071614 NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-12-29 2014-12-30 98621230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 619116668 KODI I KLIENTIT DUOM070020076024 NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 6,971 2014-12-29 2014-12-30 98321230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 618649857 ME NR KODIN E KLIENTIT DUOM070004071570 NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-12-29 2014-12-30 99721230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 69116665 KODI I KLIENTIT DUOM070019072353 NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-12-29 2014-12-30 99321230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 619116662 KODI I KLIENTIT DUOM070019072096 NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-12-29 2014-12-30 99021230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 619116676 KODI I KLIENTIT DUOM070023071567 NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 940 2014-12-29 2014-12-30 98921230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 619116661 KODI I KLIENTIT DUOM070019076468 NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 20,982 2014-12-29 2014-12-30 98721230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 618649881 KODI I KLIENTIT DUOM070043108112 NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 76,322 2014-12-29 2014-12-30 98821230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 618649878 KODI I KLIENTIT DUOM070021071944
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-12-29 2014-12-30 98421230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 619116656 KODI I KLIENTIT DUOM070001071569 NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) REGLI SH.P.K Kruje 4,453,085 2014-12-29 2014-12-30 99921230012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR762 NR SERIAL 17837763 DT 26.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) BAMI Kruje 4,681,968 2014-12-26 2014-12-29 96121230012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 93 NR SERIAL 85629018 DT 22.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 1,110,000 2014-12-26 2014-12-29 98221230012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KRUJE SHPERBLIME SIPAS VKM NR 861 DT 17.12.2014 PER INVALID DHE FAMILJET QE MARIN NDIHME EKONOMIKE