Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kruje (0716) All All 272,001,419.00 928 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 74,280 2014-11-10 2014-11-11 83521230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat sa lik fat nr 717 dt 27.10.2014 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 6,666 2014-11-10 2014-11-11 83621230012014 Posta dhe sherbimi korrier sa lik fat nr 279 dt 31.10.2014 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) "DOKSANI-G" Kruje 986,807 2014-11-10 2014-11-11 81621230012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) sa lik fat nr 58 dt 5.11.214 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) "ATELIER 4" Kruje 863,040 2014-11-10 2014-11-11 82021230012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime sa lik fat nr 52 dt 30.10.2014 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 27,324 2014-11-10 2014-11-11 82721230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat sa lik fat nr 715 dt 1.10.2014 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) MARGARITA KODRA Kruje 3,000 2014-11-10 2014-11-11 81821230012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat sa lik fat nr 12 dt 5.11.2014 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 48,509 2014-11-10 2014-11-11 83421230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat sa lik fat nr 717 dt 27.10.2014 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) NATASHA MYRTAJ Kruje 7,320 2014-11-10 2014-11-11 81921230012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat sa lik fat nr 24 dt 22.10.2014 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) NJAZI UKA Kruje 6,500 2014-11-10 2014-11-11 82221230012014 Blerje dokumentacioni sa lik fat nr 7 dt 9.9.2013 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 10,260 2014-11-10 2014-11-11 83021230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat sa lik fat nr 792 dt 30.09.2014 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 107,035 2014-11-10 2014-11-11 82821230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat sa lik fat nr 792 dt 30.09.2014 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 6,221 2014-11-10 2014-11-11 82921230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat sa lik fat nr 792 dt 30.09.2014 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 113,738 2014-11-10 2014-11-11 83221230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat sa lik fat nr 717 dt 27.10.2014 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) PASHA-X Kruje 2,142,221 2014-11-06 2014-11-07 81521230012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala Bashkia kruje levri i 5% garanci punimesh per objektin "Rikostruksionin e rruges Pengili "
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 250 2014-11-05 2014-11-06 81221230012014 Sherbimet bankare Bashkia kruje kosto suifti per pagesat e kthyera dt 23.09.2014
  Bashkia Kruje (0716) ARGETA-LMG Kruje 50,000 2014-11-05 2014-11-06 78321230012014 Libra dhe publikime profesionale BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 18 DT 14.10.2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-11-05 2014-11-06 80821230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 616742483 SHTATOR 2014 KODI I KLIENTIT DU0M70029086072
  Bashkia Kruje (0716) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kruje 8 2014-11-05 2014-11-06 80921230012014 Sherbimet bankare Bashkia kruje kosto suifti per pagesat e kthyera dt 12.02.2014
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 374,640 2014-11-05 2014-11-06 80121230012014 Pagese paaftesie 2123001 BASHKIA KRUJE NDIHMA EKONOMIKE TETOR 2014 DOR LIST PAGESEN SANIE XHEKA ME NR DOK 278496
  Bashkia Kruje (0716) EDUARD ALLAMANI Kruje 182,416 2014-11-05 2014-11-06 81321230012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia kruje lik i vendimit te gjykates nr 24 dt 13.01.2014