Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kruje (0716) All All 272,001,419.00 928 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) ALBERT DOKU Kruje 9,000 2014-12-02 2014-12-03 91321230012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 41 DT 26.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) ROLAND DEDJA Kruje 140,000 2014-12-02 2014-12-03 91021230012014 Shpenzime per pritje e percjellje BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 43 DT 28.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kruje 24,864 2014-12-03 2014-12-03 90921230012014 Paga baze BASHKIA KRUJE PAGA 1-30 NENTOR 2014 2014 DOR LISTPAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 278496
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 332,112 2014-12-03 2014-12-03 90821230012014 Paga baze BASHKIA KRUJE PAGA 1-30 NENTOR 2014 2014 DOR LISTPAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 278496
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 849,561 2014-12-03 2014-12-03 90621230012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KRUJE PAGAT 1- 30 NENTOR 2014 DOR LIST PAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 25143649
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 2,148,387 2014-12-03 2014-12-03 90521230012014 Paga baze BASHKIA KRUJE PAGAT 13 30 NENTOR 2014 DOR LIST PAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 25143649
  Bashkia Kruje (0716) QEMAL SULA Kruje 126,540 2014-12-02 2014-12-03 91221230012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 56 DT 21.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) QEMAL SULA Kruje 50,830 2014-12-02 2014-12-03 91121230012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 54 DT 20.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 123,392 2014-12-03 2014-12-03 90721230012014 Paga baze BASHKIA KRUJE PAGA 1-30 NENTOR 2014 2014 DOR LISTPAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 278496
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 375,900 2014-12-03 2014-12-03 91621230012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KRUJE NDIHMA EKONOMIKE NENTOR 2014 2014 DOR LISTPAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 278496
  Bashkia Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 3,300 2014-11-27 2014-11-27 90421230012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 90340788 DT 25.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 10,180 2014-11-25 2014-11-26 88421230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 617287153 KODI I KLIENTIT DU0M070019072353 TETOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-11-25 2014-11-26 89721230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 617287149 dt 26.10.2014 nga bashkia kruje me kod inst2123001 dhe kod klienti DU0M070019077799 per muajin tetor
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 2,788 2014-11-25 2014-11-26 90121230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 617287141 KODI I KLIENTIT DU0M070005071614 TETOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-11-25 2014-11-26 90021230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 617928968 KODI I KLIENTIT DU0M070044076485 TETOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-11-25 2014-11-26 89921230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 617928960 KODI I KLIENTIT DU0M070023071567 TETOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 940 2014-11-25 2014-11-26 89621230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 616983588 dt 20.10.2014 nga bashkia kruje me kod inst2123001 dhe kod klienti DU0M07006077562 per muajin tetor
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 31,785 2014-11-25 2014-11-26 89521230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 617287137 dt 26.10.2014 nga bashkia kruje me kod inst2123001 dhe kod klienti DU0M07006076470per muajin tetor
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-11-25 2014-11-26 89121230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 617928956 dt 11.11.2014 nga bashkia kruje me kod inst2123001 dhe kod klienti DU0M070021071948 per muajin tetor
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 1,545 2014-11-25 2014-11-26 88921230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 616983587 dt 20.10.2014 nga bashkia kruje me kod inst2123001 dhe kod klienti DU0M070011077558 per muajin tetor