Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kruje (0716) All All 272,001,419.00 928 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) LUAN VOGLI Kruje 119,630 2014-12-26 2014-12-29 96821230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 16 DT 31.12.2012
  Bashkia Kruje (0716) LUAN VOGLI Kruje 94,570 2014-12-26 2014-12-29 96921230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 03 DT 27.12.2013
  Bashkia Kruje (0716) SEZON DEKOR Kruje 162,000 2014-12-26 2014-12-29 96421230012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 06 ME NR SERIAL16017156 DT 22.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) CITRUS Kruje 57,240 2014-12-26 2014-12-29 97121230012014 Kancelari BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 330 ME NR SERIAL 17499130 DT 27.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) MAGRIP BANA Kruje 25,440 2014-12-24 2014-12-26 97421230012014 Kancelari BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 458 DT 12.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 41,613 2014-12-24 2014-12-26 97621230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 618649858 dt 30.11.2014 nga bashkia kruje me kod inst 2123001 dhe kod klienti DU0M070006076470 DHE NR KONT M76470 PER MUAJIN NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 1,931 2014-12-24 2014-12-26 98021230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 618649866 dt 30.11.2014 nga bashkia kruje me kod inst 2123001 dhe kod klienti DU0M070006077562 DHE NR KONT M77562 PER MUAJIN NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 1,780 2014-12-24 2014-12-26 97921230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 618649867 dt 30.11.2014 nga bashkia kruje me kod inst 2123001 dhe kod klienti DU0M070011077558 DHE NR KONT M77558 PER MUAJIN NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 4,048 2014-12-24 2014-12-26 67721230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 618649880 dt 30.11.2014 nga bashkia kruje me kod inst 2123001 dhe kod klienti DU0M070042076475 DHE NR KONT M76475 PER MUAJIN NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 21,234 2014-12-24 2014-12-26 97521230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 618649865 dt 30.11.2014 nga bashkia kruje me kod inst 2123001 dhe kod klienti DU0M070006076472 DHE NR KONT M76472 PER MUAJIN NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) ILIR GUNI Kruje 9,000 2014-12-24 2014-12-26 97321230012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 21 DT 18.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) INA Kruje 1,103,880 2014-12-24 2014-12-26 97221230012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 33 DT 20.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 5,711 2014-12-24 2014-12-26 97821230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 618649856 dt 30.11.2014 nga bashkia kruje me kod inst 2123001 dhe kod klienti DU0M0700019077799 DHE NR KONT M77799 PER MUAJIN NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-12-24 2014-12-26 98121230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 618649876 dt 30.11.2014 nga bashkia kruje me kod inst 2123001 dhe kod klienti DU0M0700019077799 DHE NR KONT M77799 PER MUAJIN NENTOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) LUAN VOGLI Kruje 78,190 2014-12-23 2014-12-24 97021230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 02 DT 26.07.2013
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 133,799 2014-12-23 2014-12-24 96721230012014 Shpenzime per honorare BASHKIA KRUJE KESHILLTARE NENTOR 2014 DOR LIST PAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 25143649
  Bashkia Kruje (0716) C O L O M B O Kruje 57,000 2014-12-23 2014-12-24 96521230012014 Kancelari sa lik fat nr 182 dt 26.02.2013 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) LUAN VOGLI Kruje 71,470 2014-12-23 2014-12-24 96621230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat sa lik fat nr 1 dt 23.03.2013 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 47,783 2014-12-22 2014-12-23 96021230012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA KRUJE SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION DOR LIST PAGESEN SANIE XHEKA ME NR DOK 25143649
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 7,561,045 2014-12-18 2014-12-19 95821230012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KRUJE NDIHMA EKONOMIKE DHE INVALID DERGON LIST PAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 278496