Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kruje (0716) All All 272,001,419.00 928 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) AGIM LIKA Kruje 23,350 2014-11-19 2014-11-20 85421230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bashkia Kruje lik i fatures me nr 81 dt 30.11.2013
  Bashkia Kruje (0716) AGIM LIKA Kruje 167,340 2014-11-19 2014-11-20 84821230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Kruje lik i fatures me nr 76 dt 30.10.2013
  Bashkia Kruje (0716) KLUBI SPORTIV KASTRIOTI Kruje 500,000 2014-11-19 2014-11-20 86221230012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit bashkia Kruje transferte per Klubin Sportiv Kastrioti sipas VKB NR 09 DT 13.03.2014
  Bashkia Kruje (0716) AGIM LIKA Kruje 141,840 2014-11-19 2014-11-20 85921230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Kruje lik i fatures me nr 73 dt 25.09.2013
  Bashkia Kruje (0716) BLERINA AGA Kruje 67,425 2014-11-19 2014-11-20 85821230012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR34 FT 03.09.2013
  Bashkia Kruje (0716) AGIM LIKA Kruje 62,310 2014-11-19 2014-11-20 86121230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bashkia Kruje lik i fatures me nr75 dt 25.09.2013
  Bashkia Kruje (0716) AGIM LIKA Kruje 83,460 2014-11-19 2014-11-20 85221230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Kruje lik i fatures me nr 79 dt 30.11.2013
  Bashkia Kruje (0716) K A C D E D J A Kruje 89,240 2014-11-19 2014-11-19 84721230012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet BASHKIA KRUJE LIK I FATURES NR 19 DT 27.05.2013
  Bashkia Kruje (0716) K A C D E D J A Kruje 646,348 2014-11-19 2014-11-19 84621230012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 32 DT 13.09.2013
  Bashkia Kruje (0716) K A C D E D J A Kruje 210,000 2014-11-19 2014-11-19 84521230012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 35 DT 06.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 3,000 2014-11-18 2014-11-18 84321230012014 Sherbime telefonike BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 718495266 DT 31.10.2014
  Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 7,500 2014-11-18 2014-11-18 82321230012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 26 DT 10.10.2014
  Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 27,000 2014-11-18 2014-11-18 82421230012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 41 DT 22.04.2014
  Bashkia Kruje (0716) VODAFONE ALBANIA Kruje 8,000 2014-11-18 2014-11-18 84221230012014 Sherbime telefonike BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 122565607 DT 01.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 25,500 2014-11-18 2014-11-18 82521230012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 16 DT 19.12.2013
  Bashkia Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 17,906 2014-11-18 2014-11-18 84421230012014 Sherbime telefonike BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 718569066 DT 31.10.2014
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 69,252 2014-11-10 2014-11-11 83321230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat sa lik fat nr 717 dt 27.10.2014 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) NJAZI UKA Kruje 9,000 2014-11-10 2014-11-11 82121230012014 Blerje dokumentacioni sa lik fat nr 12 dt 3.11.214 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) EDMOND VOGLI Kruje 3,000 2014-11-10 2014-11-11 82621230012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale sa lik fat nr 42 dt b10.12.2013 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 14,856 2014-11-10 2014-11-11 83121230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat sa lik fat nr 792 dt 30.09.2014 nga bashkia kruje