Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kruje (0716) All All 272,001,419.00 928 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 2,471 2014-11-24 2014-11-25 86821230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 1409-000875-1-1 DT 23.09.2014 DIF FATURE
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,346 2014-11-24 2014-11-25 87721230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FATURES 1410-000905-1-1 DT 03.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 1,195 2014-11-24 2014-11-25 87521230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 14100003502-1-1 DT 03.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 10,872 2014-11-24 2014-11-24 86421230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 1410-000862-1-1 DT 03.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 1,195 2014-11-24 2014-11-24 87121230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 1410-000893-1-1 DT 03.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 1,303 2014-11-24 2014-11-24 86721230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 1410-000922-1-1 DT 03.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 658 2014-11-24 2014-11-24 87021230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 1410-000901-1-1 DT 03.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 6,571 2014-11-24 2014-11-24 86321230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 1410-000865-1-1 DT 03.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,346 2014-11-24 2014-11-24 56921230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 1410-000920-1-1 DT 03.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 9,797 2014-11-24 2014-11-24 86621230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 1410-000879-1-1 DT 03.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,346 2014-11-24 2014-11-24 87221230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 1410-000875-1-1 DT 03.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,346 2014-11-24 2014-11-24 86521230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 1410-000889-1-1 DT 03.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) AGIM LIKA Kruje 100,200 2014-11-19 2014-11-20 85321230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bashkia Kruje lik i fatures me nr 80 dt 30.11.2013
  Bashkia Kruje (0716) AGIM LIKA Kruje 39,020 2014-11-19 2014-11-20 85121230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bashkia Kruje lik i fatures me nr 78 dt 30.11.2013
  Bashkia Kruje (0716) PERPARIM EMIN GOCI Kruje 473,000 2014-11-19 2014-11-20 85721230012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore bashkia Kruje lik i fatures me nr 42 dt 15.12.2010
  Bashkia Kruje (0716) AGIM LIKA Kruje 27,280 2014-11-19 2014-11-20 85521230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bashkia Kruje lik i fatures me nr77 dt 31.12.2013
  Bashkia Kruje (0716) AGIM LIKA Kruje 320 2014-11-19 2014-11-20 84921230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bashkia Kruje lik i fatures me nr 76 dt 30.10.2013
  Bashkia Kruje (0716) AGIM LIKA Kruje 61,560 2014-11-19 2014-11-20 55621230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Kruje lik i fatures me nr 78 dt 30.12.2013
  Bashkia Kruje (0716) AGIM LIKA Kruje 100,320 2014-11-19 2014-11-20 86021230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bashkia Kruje lik i fatures me nr74dt 25.09.2013
  Bashkia Kruje (0716) AGIM LIKA Kruje 37,920 2014-11-19 2014-11-20 85021230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bashkia Kruje lik i fatures me nr 77 dt 30.10.2013