Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kruje (0716) All All 272,001,419.00 928 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) DEGA TATIM-TAKSA KRUJE Kruje 332,320 2014-12-18 2014-12-19 95921230012014 Paga baze BASHKIA KRUJE DETYRIM I PRAPAMBETUR
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,346 2014-12-15 2014-12-16 95021230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 1411-000920-1-1 DT 03.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 335 2014-12-15 2014-12-16 94121230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 1411-000901-1-1DT 03.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) VODAFONE ALBANIA Kruje 8,000 2014-12-15 2014-12-16 93821230012014 Sherbime telefonike BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 123619838 DT 01.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,346 2014-12-15 2014-12-16 95121230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 1411-000905-1- 1 DT 03.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,346 2014-12-15 2014-12-16 94821230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 1411-003544-1-1 DT 03.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 335 2014-12-15 2014-12-16 94221230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 1411-000893-1-1 DT 03.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 7,647 2014-12-15 2014-12-16 94021230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 1411-000865-1-1 DT 03.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 9,259 2014-12-15 2014-12-16 93921230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 1411-000862-1-1 DT 03.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 10,900 2014-12-15 2014-12-16 93721230012014 Sherbime telefonike BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 719033483 DT 30.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 17,608 2014-12-15 2014-12-16 93621230012014 Sherbime telefonike BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 718897275 DT 30.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 2,270 2014-12-15 2014-12-16 94521230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 1411-000913-1-1 DT 03.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 6,571 2014-12-15 2014-12-16 95221230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 1411-000879-1-1 DT 03.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 2,270 2014-12-15 2014-12-16 94721230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 1411-000898-1-1 DT 03.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 2,271 2014-12-15 2014-12-16 94421230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 1411-000869-1-1 DT 03.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 550 2014-12-15 2014-12-16 94321230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 1411-000875-1-1 DT 03.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,346 2014-12-15 2014-12-16 94621230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 1411-000889-1-1 DT 03.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,131 2014-12-15 2014-12-16 94921230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 1411-000922-1-1 DT 03.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 370,000 2014-12-12 2014-12-15 92521230012014 Grant per femije te lindur BASHKIA KRUJE SHPERBLIM LINDJE TERHEQ CEKUN NATASHA LLUBANI ME NR DOK 478296
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 45,504 2014-12-12 2014-12-15 92821230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 736 DT 20.11.2014