Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kruje (0716) All All 272,001,419.00 928 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 24,156 2014-12-12 2014-12-15 92721230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 727 DT 27.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 370 2014-12-12 2014-12-15 92521230012014 Sherbimet bankare BASHKIA KRUJE SHPERBLIM LINDJE TERHEQ CEKUN NATASHA LLUBANI ME NR DOK 478296 KOMISION CEKU
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 83,016 2014-12-12 2014-12-15 93221230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 735 DT 16.11.2014 ME LOTE
  Bashkia Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 4,638 2014-12-12 2014-12-15 92621230012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 309 DT 30.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 26,532 2014-12-12 2014-12-15 93421230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 735 DT 16.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 39,033 2014-12-12 2014-12-15 93321230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 735 DT 16.11.2014 ME LOTE
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 22,284 2014-12-12 2014-12-15 93121230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 736 DT 20.11.2014 ME LOTE
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 27,768 2014-12-12 2014-12-15 93021230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 736 DT 20.11.2014 ME LOTE
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 22,284 2014-12-12 2014-12-15 93521230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 735 DT 16.11.2014 ME LOTE
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 73,080 2014-12-12 2014-12-15 92921230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 736 DT 20.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) REGLI SH.P.K Kruje 23,736,311 2014-12-10 2014-12-11 92121230012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 642 DT 09.12.2014
  Bashkia Kruje (0716) BAMI Kruje 6,020,568 2014-12-10 2014-12-11 92321230012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 83 DT 28.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) M.C.CATERING Kruje 30,426 2014-12-09 2014-12-10 92021230012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat sa lik fat nr 732 dt 1.11.2014 nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 40,000 2014-12-09 2014-12-10 91921230012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna sa lik shperz gjygj sipas vend nr 57 dt 13.06.2012 dorezuar listpagesen ne banke nga sanie xheka nga bashkia kruje
  Bashkia Kruje (0716) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kruje 89,422 2014-12-09 2014-12-10 91621230012014 Paga baze sa lik paga per muajin nentor nga bashkia kruje dorezuar listpagesen ne banke nga sanie xheka me nr dok 25143649
  Bashkia Kruje (0716) KLUBI SPORTIV KASTRIOTI Kruje 150,000 2014-12-09 2014-12-10 91821230012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit sa lik transferte per klubin sportiv kastrioti sipas vkb nr 9 dt 13.3.2014
  Bashkia Kruje (0716) DEGA TATIM-TAKSA KRUJE Kruje 392,000 2014-12-09 2014-12-10 91721230012014 Paga baze sa lik sig shoq te prapambetur nga bashkia kruje per muajin tetor 2009
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 100,800 2014-12-03 2014-12-05 91021230012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KRUJE PAGA 1-30 NENTOR 2014 2014 DOR LISTPAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 278496
  Bashkia Kruje (0716) "DOKSANI-G" Kruje 333,600 2014-12-03 2014-12-04 91521230012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 68 DT 26.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) ZYRA E REGJISTRIMIT TE PASURISE KRUJE Kruje 12,100 2014-12-02 2014-12-03 91421230012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 216 DT 01.12.2014