Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kruje (0716) All All 272,001,419.00 928 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-11-25 2014-11-26 89821230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 617928952 KODI I KLIENTIT DU0M070019076468 TETOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 1,780 2014-11-25 2014-11-26 88821230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 617287142 dt 26.10.2014 nga bashkia kruje me kod inst2123001 dhe kod klienti DU0M070011077558 per muajin tetor
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 1,948 2014-11-25 2014-11-26 88621230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 617928959 dt 11.11.2014 nga bashkia kruje me kod inst2123001 dhe kod klienti DU0M070023071568 per muajin tetor
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 5,980 2014-11-25 2014-11-26 88121230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 617287143 KODI I KLIENTIT DU0M070017072093 TETOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 3,158 2014-11-25 2014-11-26 88021230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 616983589 KODI I KLIENTIT DU0M070006076472 TETOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 940 2014-11-25 2014-11-26 89021230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 617928945 dt 11.11.2014 nga bashkia kruje me kod inst2123001 dhe kod klienti DU0M070004071570 per muajin tetor
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 7,643 2014-11-25 2014-11-26 88321230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 617287156 dt 26.10.2014 nga bashkia f kruje me kod inst 2123001 dhe kod klienti DU0M070021071945 PER MUAJIN TETOR
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 8,500 2014-11-25 2014-11-26 88221230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 617287135 KODI I KLIENTIT DU0M07005071613 TETOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 20,260 2014-11-25 2014-11-26 89321230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 617928965 dt 11.11.2014 nga bashkia kruje me kod inst2123001 dhe kod klienti DU0M070043108112 per muajin tetor
  Bashkia Kruje (0716) ILIR GUNI Kruje 8,790 2014-11-25 2014-11-26 90221230012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 21 DT 20.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 5,241 2014-11-25 2014-11-26 89421230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 617287155 dt 26.10.2014 nga bashkia kruje me kod inst2123001 dhe kod klienti DU0M070021071944 per muajin tetor
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-11-25 2014-11-26 89221230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 617928953 dt 11.11.2014 nga bashkia kruje me kod inst2123001 dhe kod klienti DU0M070020076024 per muajin tetor
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 654 2014-11-25 2014-11-26 89021230012014 Elektricitet 2123001 sa lik fat nr 616983586 dt 20.10.2014 nga bashkia kruje me kod inst2123001 dhe kod klienti DU0M070001071569 per muajin tetor
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-11-25 2014-11-26 88521230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 617929458 KODI I KLIENTIT DU0M130084076477 TETOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 242,625 2014-11-25 2014-11-26 87921230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 616742472 ;KODI I KLIENTIT DU0M070019072096 TETOR 2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 2,270 2014-11-24 2014-11-25 87621230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 1410-000898-1-1 DT 03.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 6,874,850 2014-11-25 2014-11-25 90321230012014 Pagese paaftesie BASHKIA KRUJE INVALID NENTOR 2014 DOR LIST PAGESEN SANIE XHEKA ME NR DOK 278496
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,346 2014-11-24 2014-11-25 87821230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FATURES 1410-003544-1-1 DT 03.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 550 2014-11-24 2014-11-25 87321230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 1410-000869-1-1 DT 03.11.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 2,808 2014-11-24 2014-11-25 87421230012014 Uje BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 1410-000913-1-1 DT 03.11.2014