Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kruje (0716) All All 272,001,419.00 928 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 1,948 2014-11-05 2014-11-05 78721230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 616742481 SHTATOR 2014 NR I KODIT TE KLIENTIT DU0M070023071568
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 10,180 2014-11-05 2014-11-05 78521230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 616332128 SHTATOR 2014 NR I KODIT TE KLIENTIT DU0M70019072353
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 7,761 2014-11-05 2014-11-05 79021230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR6161332134 SHTATOR 2014 NR I KODIT TE KLIENTIT DU0M070011077558
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 4,350 2014-11-05 2014-11-05 79521230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 616332132 SHTATOR 2014 NR I KODIT TE KLIENTIT DU0M070021071944
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 5,426 2014-11-05 2014-11-05 79121230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 616332103 SHTATOR 2014 NR I KODIT TE KLIENTIT DU0M070001086073
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 27,669 2014-11-05 2014-11-05 79621230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 616332111 SHTATOR 2014 NR I KODIT TE KLIENTIT DU0M070006076470
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 874,933 2014-11-04 2014-11-04 77621230012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KRUJE PAGA TETOR 2014 DOR LIST PAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 25143649
  Bashkia Kruje (0716) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kruje 89,422 2014-11-04 2014-11-04 77721230012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KRUJE PAGAT TETOR 2014 DOR LIST PAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 25143649
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 267,584 2014-11-04 2014-11-04 78221230012014 Shpenzime per honorare BASHKIA KRUJE KESHILLTARE TETOR 2014 DOR LIST PAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 25143649
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 2,093,557 2014-11-04 2014-11-04 77521230012014 Paga baze BASHKIA KRUJE PAGAT TETOR 2014 DOR LIST PAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 25143649
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 89,095 2014-11-04 2014-11-04 77821230012014 Paga baze BASHKIA KRUJE PAGAT TETOR 2014 DOR LIST PAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 25143649
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 123,180 2014-11-04 2014-11-04 78121230012014 Paga baze BASHKIA KRUJE PAGAT TETOR 2014 DOR LIST PAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 25143649
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 332,112 2014-11-04 2014-11-04 77921230012014 Paga baze BASHKIA KRUJE PAGAT TETOR 2014 DOR LIST PAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 25143649
  Bashkia Kruje (0716) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kruje 24,864 2014-11-04 2014-11-04 78021230012014 Paga baze BASHKIA KRUJE PAGAT TETOR 2014 DOR LIST PAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 25143649
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 7,127,375 2014-10-24 2014-10-24 77421230012014 Pagese paaftesie Bashkia Kruje invalid dhe paaftesi tetor 2014 dor list pagesen ne banke Sanie Xheka me nr dok 278496
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 1,195 2014-10-22 2014-10-23 77021230012014 Uje Bashkia Kruje lik i fatures me nr 1409-000893-1-1 dt 29.08.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,346 2014-10-22 2014-10-23 76721230012014 Uje Bashkia Kruje lik i fatures me nr 1409-000889-1-1 dt 30.09.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 6,571 2014-10-22 2014-10-23 75621230012014 Uje Bashkia Kruje lik i fatures me nr 1409-000865-1-1 dt 27.09.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,346 2014-10-22 2014-10-23 76421230012014 Uje Bashkia Kruje lik i fatures me nr 1409-0003544-1-1 dt 27.09.2014
  Bashkia Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 1,195 2014-10-22 2014-10-23 75721230012014 Uje Bashkia Kruje lik i fatures me nr 1409-000913-1-1 dt 24.09.2014