Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kruje (0716) All All 272,001,419.00 928 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-11-05 2014-11-06 80621230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 616332116 SHTATOR 2014 KODI I KLIENTIT DU0M70017072093
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-11-05 2014-11-06 80421230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 616742482 SHTATOR 2014 KODI I KLIENTIT DU0M70023071567
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 940 2014-11-05 2014-11-06 80321230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 616742473 SHTATOR 2014 KODI I KLIENTIT DU0M70019076468
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 35,540 2014-11-05 2014-11-06 81421230012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia kruje lik i vendimit te gjykates nr 57 dt 13.06.2014 dergon list pagesen ne banke sanie xheka me nr dok 278496
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-11-05 2014-11-06 80021230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 616332114 SHTATOR 2014 KODI I KLIENTIT DO0M070006077562
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-11-05 2014-11-06 80521230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 616742470 SHTATOR 2014 KODI I KLIENTIT DU0M70006076472
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-11-05 2014-11-06 80221230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 616332119 SHTATOR 2014 KODI I KLIENTIT DU0M70019077799
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-11-05 2014-11-06 79921230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 616742476 SHTATOR 2014 KODI I KLIENTIT DO0M070020076024
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 806 2014-11-05 2014-11-06 80721230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR616332110 SHTATOR 2014 KODI I KLIENTIT DU0M7005071613
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 4 2014-11-05 2014-11-06 81021230012014 Sherbimet bankare Bashkia kruje kosto suifti per pagesat e kthyera dt 25.07.2014
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 750 2014-11-05 2014-11-06 81121230012014 Sherbimet bankare Bashkia kruje kosto suifti per pagesat e kthyera dt 27.08.2014
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-11-05 2014-11-05 79821230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 616742478 SHTATOR 2014 NR I KODIT TE KLIENTIT DU0M07002107198
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 16,917 2014-11-05 2014-11-05 79421230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 616332135 SHTATOR 2014 NR I KODIT TE KLIENTIT DU0M070043108112
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 340 2014-11-05 2014-11-05 79721230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 616332104 SHTATOR 2014 NR I KODIT TE KLIENTIT DU0M070001071569
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 106,696 2014-11-05 2014-11-05 79221230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 616742472 SHTATOR 2014 NR I KODIT TE KLIENTIT DU0M070019072096
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 940 2014-11-05 2014-11-05 78821230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 616332105 SHTATOR 2014 NR I KODIT TE KLIENTIT DU0M070004071570
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 17,320 2014-11-05 2014-11-05 78621230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR616742795 SHTATOR 2014 NR I KODIT TE KLIENTIT DU0M130084076477
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 5,140 2014-11-05 2014-11-05 78421230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 616332130 SHTATOR 2014 NR I KODIT TE KLIENTIT DU0M70021071945
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 1,612 2014-11-05 2014-11-05 78921230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 616332115 SHTATOR 2014 NR I KODIT TE KLIENTIT DU0M070011077558
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 5,644 2014-11-05 2014-11-05 7931230012014 Elektricitet 2123001 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR616742486 SHTATOR 2014 NR I KODIT TE KLIENTIT DU0M070044076485