Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kavaja (3513) All All 611,983,681.00 590 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 5,000 2014-12-30 2014-12-31 72821180012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHPERBLIM PER NDIHME TE MENJEHERSHME
  Bashkia Kavaja (3513) DEGA TATIM TAKSAVE KAVAJE Kavaje 700 2014-12-30 2014-12-31 71321180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ PAGESE PER TATIM NE BURIM PER TAKSAMBLEDHES MAJE 2014
  Bashkia Kavaja (3513) DEGA TATIM TAKSAVE KAVAJE Kavaje 11,850 2014-12-30 2014-12-31 71721180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ PAGESE PER TATIM NE BURIM PER STRUKTURA JODEFINITIVE QERSHOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 1,834,820 2014-12-30 2014-12-31 70821180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA KJ NDIHMA EKONOMIKE DHE SHPERBLIME DHJETOR 2014 LAGJA 5
  Bashkia Kavaja (3513) MUHAMED HOXHA Kavaje 10,500 2014-12-30 2014-12-31 72021180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM BLERJE TE TJERA MATERIALE UP 80 DT 02.09.2014 FAT 23 DT 13.09.2013
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 41,400 2014-12-30 2014-12-31 71421180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ PAGESE SHUME SPORTET SHTATOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) MUHAMED HOXHA Kavaje 30,800 2014-12-30 2014-12-31 72121180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM BLERJE TE TJERA MATERIALE UP 87 DT 25.09.2013 FAT 23 DT 05.12.2013DT 13.09.2013
  Bashkia Kavaja (3513) QENDRA E ZHVILLIMIT TE SHOQ. CIVILE Kavaje 90,000 2014-12-30 2014-12-31 71821180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ PAGESE PER QENDREN E ZHVILLIMIT TE SHOQ .CIVILE KONTRATE 352 DT 27.03.2013 PER TETOR - DHJETOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) DEGA TATIM TAKSAVE KAVAJE Kavaje 4,600 2014-12-30 2014-12-31 71521180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ PAGESE PER TATIM NE BURIM PER SHUME SPORTET SHTATOR 2014 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 106,650 2014-12-30 2014-12-31 71621180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ PAGESE STRUKTURA JO DEFINITIVE QERSHOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 30,000 2014-12-30 2014-12-31 72721180012014 Grante per familjet per shpenzime funerale BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHPERBLIM PER FATKEQESI
  Bashkia Kavaja (3513) DEGA TATIM TAKSAVE KAVAJE Kavaje 2,300 2014-12-30 2014-12-31 72221180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM TATIM NE BURIM PER STRUKTURA JO DEFIN KORRIK 2014
  Bashkia Kavaja (3513) DEGA TATIM TAKSAVE KAVAJE Kavaje 23,125 2014-12-30 2014-12-31 71121180012014 Te tjera transferime korrente BASHKIJA KJ PAGESE PER TATIM NE BURIM PER KESHILLTARET MAJE 2014
  Bashkia Kavaja (3513) ROZETA CARKAXHIJA Kavaje 9,500 2014-12-30 2014-12-31 72621180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM TE TJERA SHERBIME FAT 23 DT 26.11.2014 UP 99 DT 24.11.2014
  Bashkia Kavaja (3513) UNION BANK SHA Kavaje 189,550 2014-12-30 2014-12-31 72221180012014 Pagese paaftesie BASHKIJA KJ PAGESE INVALID DHJETOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 7,605 2014-12-30 2014-12-31 72321180012014 Shtese page per pune jashte orarit BASHKIJA KJ PAGA QKR PER ORE JASHT ORARI
  Bashkia Kavaja (3513) AN&RA Kavaje 117,600 2014-12-30 2014-12-31 71921180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM BLERJE VESHJE E VEGLA PUNE UP 96 DT 15.11.2013 FAT 803 DT 04.12.2013
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 20,700 2014-12-30 2014-12-31 72421180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ STRUKTURA JO DEFIN KORRIK 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 208,125 2014-12-30 2014-12-31 71021180012014 Te tjera transferime korrente BASHKIJA KJ PAGESE KESHILLI BASHKIAK MAJE 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 6,300 2014-12-30 2014-12-31 71221180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ PAGESE TAKSA MBLEDHES MAJE 2014