Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kavaja (3513) All All 611,983,681.00 590 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) PESE VELLEZERIT Kavaje 4,603,505 2014-12-03 2014-12-03 64621180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM NDERTIM KOPSHTI LAGJA 4 RRUGA SUFAJVE KOMUNITETI ROM FAT 04 DT 01.12.2014 KONTRATE 1689/2 DT 30.10.2014
  Bashkia Kavaja (3513) KORSEL SHPK Kavaje 1,469,365 2014-12-03 2014-12-03 63921180012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM PASTRIMI FAT 19 DT 11.07.2014 KONTRATE 528/6 DT 31.3.2014
  Bashkia Kavaja (3513) KORSEL SHPK Kavaje 1,518,343 2014-12-03 2014-12-03 64121180012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM PASTRIMI FAT 22 DT 02.09.2014 KONTRATE 1084 DT 01.07.2014
  Bashkia Kavaja (3513) KORSEL SHPK Kavaje 234 2014-12-03 2014-12-03 63821180012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM PASTRIMI FAT 16 DT 25.06.2014 KONTRATE 528/6 DT 31.3.2014
  Bashkia Kavaja (3513) INTER-ALB OIL Kavaje 346,929 2014-12-03 2014-12-03 64921180012014 Karburant dhe vaj BASHKIJA KJ LIKUIDIM KARBURANT FAT 364 DT 02.09.2014 KONTRATE 971/2 DT 11.06.2014
  Bashkia Kavaja (3513) INTER-ALB OIL Kavaje 344,933 2014-12-03 2014-12-03 65021180012014 Karburant dhe vaj BASHKIJA KJ LIKUIDIM KARBURANT FAT 374 DT 06.10.2014 KONTRATE 971/2 DT 11.06.2014
  Bashkia Kavaja (3513) INTER-ALB OIL Kavaje 342,578 2014-12-03 2014-12-03 64821180012014 Karburant dhe vaj BASHKIJA KJ LIKUIDIM KARBURANT FAT 409 DT 08.08.2014 KONTRATE 971/2 DT 11.06.2014
  Bashkia Kavaja (3513) NISATEL Kavaje 25,000 2014-12-03 2014-12-03 64321180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM INTERNETI FAT 2851 DT 30.09.2014 KONTRATE 4/1 DT 24.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 15,000 2014-12-03 2014-12-03 63521180012014 Paga baze BASHKIJA KJ LIKUIDIM DETYRIM PERMBARIMORE I ASTRIT VELIUT PER LLOGAT=RI TE BKT
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 3,469,628 2014-12-02 2014-12-02 62521180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA TETOR 2014 APARATI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 770,643 2014-12-02 2014-12-02 63421180012014 Shtesa page te tjera BASHKIJA KJ PAGA TETOR 2014 INFRA.RRUGORE,PASTRIM,GJELBERIM,VORREZA
  Bashkia Kavaja (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 47,311 2014-12-01 2014-12-02 63221180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA TETOR 2014 KULTURE TURIZEM
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 42,982 2014-12-01 2014-12-02 63121180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA TETOR 2014 KULTURE ,TURIZEM
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 194,613 2014-12-01 2014-12-02 62721180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA TETOR 2014 APARAT,POLICI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 148,776 2014-12-01 2014-12-02 62821180012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIJA KJ PAGA TETOR 2014 APARAT,KUJDES SOCIAL
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 400,990 2014-12-02 2014-12-02 63321180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA TETOR 2014 RINI ,SPORT
  Bashkia Kavaja (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 124,134 2014-12-01 2014-12-02 62621180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA TETOR 2014 APARAT
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 398,402 2014-12-02 2014-12-02 63021180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA TETOR 2014 KULTURE,TURIZEM
  Bashkia Kavaja (3513) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Kavaje 5,000 2014-12-01 2014-12-02 62921180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PEMBARIMORE I MIMOZA SPANJOLLIT TETOR 2014 VENDIM 26135 DT 14.10.2013
  Bashkia Kavaja (3513) MANDI1 Kavaje 950,000 2014-11-27 2014-11-27 62021180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION RRUGA DHIMITER GJERKO FAT 18 DT 01.10.2014 KONTRATE 666/2 DT 26.06.2013