Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kavaja (3513) All All 611,983,681.00 590 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) JE & AL Kavaje 223,320 2014-12-15 2014-12-16 66321180012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti BASHKIJA KJ LIKUIDIM MJETE ME QERA FAT 15 DT 10.12.2014 KONTRATE 32/1 DT 15.04.2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 1,385,460 2014-12-12 2014-12-12 66821180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA KJ NDIHMA EKONOMIKE NENTOR 2014 LAGJA 4
  Bashkia Kavaja (3513) VENETO BANKA Kavaje 2,917,060 2014-12-12 2014-12-12 66621180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA KJ NDIHMA EKONOMIKE NENTOR 2014 LAGJA 1,2,6
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 1,195,520 2014-12-12 2014-12-12 66921180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA KJ NDIHMA EKONOMIKE NENTOR 2014 LAGJA 5
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kavaje 733,440 2014-12-12 2014-12-12 66721180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA KJ NDIHMA EKONOMIKE NENTOR 2014 LAGJA 3
  Bashkia Kavaja (3513) ESTI SECURITY Kavaje 389,393 2014-12-03 2014-12-04 65221180012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM RUAJTJE FAT 32 DT 31.07.2014 KONTRATE 540/1 DT 10.06.2014
  Bashkia Kavaja (3513) MIMOZA TOPI (K32513854F) Kavaje 24,876 2014-12-03 2014-12-04 65821180012014 Kancelari BASHKIJA KJ LIKUIDIM BLERJE KANCELARI UP 97 DT 10.11.2014 FAT 59 DT 14.11.2014
  Bashkia Kavaja (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 6,970 2014-12-03 2014-12-04 65721180012014 Sherbimet bankare BASHKIJA KJ LIKUIDIM KOMISION BANKARE PERSHPERBLIM LINDJE NGA 31.10.2011-21.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ESTI SECURITY Kavaje 389,393 2014-12-03 2014-12-04 65121180012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM RUAJTJE FAT 30 DT 30.06.2014 KONTRATE 540/1 DT 10.06.2014
  Bashkia Kavaja (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 820,000 2014-12-03 2014-12-04 65621180012014 Grant per femije te lindur BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHPERBLIM LINDJE NGA 31.10.2011-21.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) KORSEL SHPK Kavaje 1,518,343 2014-12-03 2014-12-03 64021180012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM PASTRIMI FAT 19 DT 02.08.2014 KONTRATE 1084 DT 01.07.2014
  Bashkia Kavaja (3513) "BESA GAZ" Kavaje 65,254 2014-12-03 2014-12-03 65321180012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIJA KJ LIKUIDIM GAZ PER GATIM FAT 141 DT 11.11.2014 KONTRATE 50/12 DT 20.05.2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 138,134 2014-12-03 2014-12-03 63621180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA GJENDJA CIVILE NENTOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) ISUF VESHI Kavaje 20,000 2014-12-03 2014-12-03 65521180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM MIREMBAJTJE ORE FAT 14 DT 01.12.2014 KONTRATE DT 17.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ARIFAJ Kavaje 57,887,492 2014-12-03 2014-12-03 65421180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION SHEHSI ,XHAMIA KUBELIE FAT 46 DT 01.12.2014 KONTRATE 1158/2 DT 07.07.2014
  Bashkia Kavaja (3513) NISATEL Kavaje 25,000 2014-12-03 2014-12-03 64421180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM INTERNETI FAT 3121 DT 31.10.2014 KONTRATE 4/1 DT 24.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) SHERIF NASUFI Kavaje 50,600 2014-12-03 2014-12-03 64521180012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHPENZIME TRANSPORTI PER FEMIJE HANDIKAPATE FAT 5 DT 31.10.2014 KONTRATE DT 17.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 126,961 2014-12-03 2014-12-03 63721180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA QKR NENTOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) KORSEL SHPK Kavaje 1,312,838 2014-12-03 2014-12-03 64221180012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM PASTRIMI FAT 25 DT 03.10.2014 KONTRATE 1084 DT 01.07.2014
  Bashkia Kavaja (3513) INTER-ALB OIL Kavaje 347,979 2014-12-03 2014-12-03 64721180012014 Karburant dhe vaj BASHKIJA KJ LIKUIDIM KARBURANT FAT 393 DT 07.07.2014 KONTRATE 971/2 DT 11.06.2014