Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kavaja (3513) All All 611,983,681.00 590 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 2,728,180 2014-10-16 2014-10-16 54621180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA KJ NDIHMA EKONOMIKE SHTATOR 2014 LAGJA 1,4,6
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 164,325 2014-10-16 2014-10-16 55421180012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIJA KJ PAGA SHTATOR 2014 KULTURE ,TURIZEM
  Bashkia Kavaja (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 47,311 2014-10-16 2014-10-16 55621180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA SHTATOR 2014 KULTURE ,TURIZEM
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 278,634 2014-10-16 2014-10-16 55721180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA SHTATOR 2014 RINI,SPORTE
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 77,536 2014-10-16 2014-10-16 55321180012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIJA KJ PAGA SHTATOR 2014 APARATI
  Bashkia Kavaja (3513) ARBEN METANI Kavaje 604,683 2014-10-14 2014-10-15 54521180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIJA KJ LIKUIDIM USHQIME PER KOPSHTE E CERDHE FAT 46 DT 30.05.2014 KONTR 223/7 DT 30.04.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ESTI SECURITY Kavaje 584,083 2014-10-14 2014-10-15 54421180012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM RUAJTJE FAT 8 DT 31.12.2013 KONTR 823/4 DT 15.11.2013
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 380,661 2014-10-10 2014-10-14 54021180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA SHTATOR 2014 PASTRIMI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 222,443 2014-10-10 2014-10-14 53821180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA SHTATOR 2014 PASTRIMI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 122,356 2014-10-10 2014-10-14 53921180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA SHTATOR 2014 PASTRIMI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 476,626 2014-10-10 2014-10-14 53721180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA SHTATOR 2014 PASTRIMI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 19,536 2014-10-10 2014-10-14 54121180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA SHTATOR 2014 PASTRIMI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 19,536 2014-10-10 2014-10-14 54221180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA SHTATOR 2014 PASTRIMI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 1,059,980 2014-10-03 2014-10-03 53421180012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KJ NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN GUSHT LAGJA 5
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 211,085 2014-10-03 2014-10-03 53621180012014 Paga baze BASHKIA KJ PAGE QKR MUAJI QERSHOR KORRIK GUSHT2014 PER XH LLESHI E SHTATOR 2014 SIPAS BORDEROS
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 131,312 2014-10-03 2014-10-03 53521180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIA KJ PAGE GJ CIVILE MUAJI SHTATOR 2014 SIPAS BORDEROS
  Bashkia Kavaja (3513) VENETO BANKA Kavaje 1,408,580 2014-10-03 2014-10-03 53221180012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KJ NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN GUSHT LAGJA 2
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kavaje 729,380 2014-10-03 2014-10-03 53521180012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KJ NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN GUSHT LAGJA 3
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 2,721,980 2014-10-03 2014-10-03 53121180012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KJ NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN GUSHT LAGJA 1.4.6
  Bashkia Kavaja (3513) VENETO BANKA Kavaje 1,438,620 2014-10-01 2014-10-02 52821180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA KJ NDIHMA EKONOMIKE KORRIK 2014 LAGJA 2