Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kavaja (3513) All All 611,983,681.00 590 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 405,700 2014-08-05 2014-08-05 42421180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA NDIHMA EKONOMIKE QERSHOR 2014 LAGJA 6
  Bashkia Kavaja (3513) ELAL COM Kavaje 950,000 2014-08-01 2014-08-04 34721180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji BASHKIJA KJ LIKUIDIM FAT 603 DT 09.07.2014 KONTRATE 758/2 DT 19.08.2013 NDRICIM SHETITORES INDRIT CARA
  Bashkia Kavaja (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 47,311 2014-08-01 2014-08-01 41121180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA KORRIK 2014 KULTURE TURIZEM
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 19,536 2014-08-01 2014-08-01 41521180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA KORRIK 2014 PASTRIM
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 34,220 2014-08-01 2014-08-01 40821180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA KORRIK 2014 POLICI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 191,202 2014-08-01 2014-08-01 40621180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA KORRIK 2014 APARAT
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 400,990 2014-08-01 2014-08-01 41321180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA KORRIK 2014 RINI SPORT
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 383,402 2014-08-01 2014-08-01 40921180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA KORRIK 2014 KULTURE TURIZEM
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 131,312 2014-08-01 2014-08-01 41721180012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIJA KJ PAGA KORRIK 2014 GJENDJA CIVILE
  Bashkia Kavaja (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 80,591 2014-08-01 2014-08-01 40521180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA KORRIK 2014 APARAT
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 47,864 2014-08-01 2014-08-01 40721180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA KORRIK 2014 APARAT
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 42,771 2014-08-01 2014-08-01 41021180012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIJA KJ PAGA KORRIK 2014 KULTURE TURIZEM
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 3,565,809 2014-08-01 2014-08-01 40421180012014 Shtesa page te tjera BASHKIJA KJ PAGA KORRIK 2014 APARAT,KUJDES SOCIAL, POLICI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 88,572 2014-08-01 2014-08-01 41821180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA KORRIK 2014 QKR
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2014-08-01 2014-08-01 41221180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ KORRIK 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 762,139 2014-08-01 2014-08-01 41421180012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe BASHKIJA KJ PAGA KORRIK 2014 VORREZA,GJELBERIM ,PASTRIM, INFRASTRUKTURE RRUGORE
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 1,191,836 2014-08-01 2014-08-01 41621180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA KORRIK 2014 PASTRIMI
  Bashkia Kavaja (3513) "DERVENI 1" Kavaje 420,005 2014-07-30 2014-07-31 40321180012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BASHKIJA KJ LIKUIDIM MIREMBAJTJE NDERTESE UP 63 DT 16.06.2014 FAT 26 DT 17.07.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ARET Kavaje 432,000 2014-07-25 2014-07-29 40221180012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIJA KJ LIKUUIDIM MIREMBAJTJE RRUGE UP 44 DT 02.05.2014 FAT 36 DT 18.06.2014
  Bashkia Kavaja (3513) CARA Kavaje 950,000 2014-07-25 2014-07-29 39921180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTR RRUGA ZGURAJ FAZA 2 NDRICIMI KONTRATE 713/2 DT 12.08.213 FAT 191 21.07.2014