Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kavaja (3513) All All 611,983,681.00 590 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) AL-ASFALT Kavaje 950,000 2014-07-24 2014-07-25 34121180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION RRUGA ISLAM XHATUFA FAT 26 DT 30.03.2013 KONTRATE 1308/2 DT 14.11.2012
  Bashkia Kavaja (3513) ENI/L Kavaje 475,000 2014-07-24 2014-07-25 40121180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION RRUGA DHIMITER PJESHKAZI FAT 143 DT 06.08.2013 KONTRATE 711/2 DT 10.07.2013
  Bashkia Kavaja (3513) BUNA Kavaje 475,000 2014-07-24 2014-07-25 40021180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet BASHKIJA KJ LIKUIDIM MBJELLJE PEME DEKORATIVE FAT 200 DT 22.11.2013 KONTRATE 769/2 DT 03.09.2013
  Bashkia Kavaja (3513) "DERVENI 1" Kavaje 1,767,426 2014-07-18 2014-07-23 39722180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIJA KJ LIKUIDIM SISTEMIM ASFALTIM SHESHI TEK AGJENSIA FAT 25 DT 17.07.2014 KONTRATE 1157/2 DT 07.07.2014
  Bashkia Kavaja (3513) MANDI1 Kavaje 950,000 2014-07-18 2014-07-22 39122180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION RRUGA DHIMITER GJERKO KONTRATE 666/2 DT 26.06.213 FAT 14 DT 17.07.2014
  Bashkia Kavaja (3513) BUNA Kavaje 570,000 2014-07-18 2014-07-22 39222180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre BASHKIJA KJ LIKUIDIM MOBILIM ZYRASH FAT 163 DT 15.07.2014 KONTRATE 979/4 DT 07.07.2014
  Bashkia Kavaja (3513) MUHAMET SHAMETI Kavaje 389,000 2014-07-17 2014-07-21 38921180012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHPENZIME TE TJERA TRANSPORTI FAT 01 DT 03.07.2014 UP 64 DT 16.06.2014
  Bashkia Kavaja (3513) JE & AL Kavaje 240,000 2014-07-17 2014-07-21 39021180012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti BASHKIJA KJ LIKUIDIM MARRJE MJETI ME QERA FAT 03 DT 10.07.2014 KONTRATE 32/1 DT 15.04.2014
  Bashkia Kavaja (3513) UNION BANK SHA Kavaje 9,475,800 2014-07-18 2014-07-18 398621180012014 Pagese paaftesie BASHKIJA KJ LIKUIDIM PAAFTESI KORRIK 2014
  Bashkia Kavaja (3513) F.L.E.SH. Kavaje 72,000 2014-07-18 2014-07-18 39322180012014 Kancelari BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHTYPSHKRIME FAT 45,47 DT 20.01.2014 UP 01 DT 09.04.2014
  Bashkia Kavaja (3513) TEUTA PRINT Kavaje 28,800 2014-07-18 2014-07-18 39422180012014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHTYPSHKRIME FAT 31 DT 29.01.2014 UP 06 DT 20.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) INTER-ALB OIL Kavaje 335,647 2014-07-17 2014-07-18 38621180012014 Karburant dhe vaj BASHKIJA KJ LIKUIDIM KARBURANT FAT 113 DT 06.03.2014 KONTRATE 330/2 DT 05.03.2014
  Bashkia Kavaja (3513) NATASHA VASKA Kavaje 16,800 2014-07-18 2014-07-18 39522180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM TE TJERA MATERIALE FAT 35 DT 23.01.2014 UP 05 DT 20.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ISUF VESHI Kavaje 30,000 2014-07-16 2014-07-18 38421180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM MIREMBAJTJE ORE FAT 16 DT 29.06.2014 KONTRATE 17.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ZYRA E REGJISTRIMIT TE PASURISE KAVAJE Kavaje 1,000 2014-07-16 2014-07-17 38221180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ PAGESE PER ZYREN VENDORE FAT 5609 DT 14.07.2014
  Bashkia Kavaja (3513) KORSEL SHPK Kavaje 1,233,763 2014-07-17 2014-07-17 38721180012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM PASTRIMI FAT 02 DT 07.02.2014 KONTRATE 528/5 DT 31.12.2013
  Bashkia Kavaja (3513) ISUF VESHI Kavaje 30,000 2014-07-16 2014-07-17 38321180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM MIREMBAJTJE ORE FAT 15 DT 29.03.2014 KONTRATE 17.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ESTI SECURITY Kavaje 389,393 2014-07-17 2014-07-17 38521180012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM RUAJTJE FAT 10 DT 31.01.2014 KONTRATE 823/5 DT 31.12.2013
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 416,250 2014-07-16 2014-07-17 34521180012014 Te tjera transferime korrente BASHKIJA KJ PAGE KESHILLTARESH MARS-PRILL 2014
  Bashkia Kavaja (3513) SHPETIM DAMARJA Kavaje 35,000 2014-07-17 2014-07-17 38821180012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIJA KJ LIKUIDIM TRANSPORT FAT 43 DT 09.06.2014 UP 57 DT 02.06.2014