Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kavaja (3513) All All 611,983,681.00 590 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) ALBTELEKOM SH.A. Kavaje 3,777 2014-08-27 2014-08-27 47221180012014 Sherbime telefonike BASHKIJA KJ LIKUIDIM TELEFON FAT 717543157,717705741 DT 30.04.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ALBTELEKOM SH.A. Kavaje 2,073 2014-08-27 2014-08-27 47121180012014 Sherbime telefonike BASHKIJA KJ LIKUIDIM TELEFON FAT 717340528 DT 31.03.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ALBTELEKOM SH.A. Kavaje 4,130 2014-08-27 2014-08-27 47421180012014 Sherbime telefonike BASHKIJA KJ LIKUIDIM TELEFON FAT 717943736,718101061 DT 30.06.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ALBTELEKOM SH.A. Kavaje 4,141 2014-08-27 2014-08-27 47321180012014 Sherbime telefonike BASHKIJA KJ LIKUIDIM TELEFON FAT 717744479,717903610 DT 31.05.2014
  Bashkia Kavaja (3513) VODAFONE ALBANIA Kavaje 6,943 2014-08-26 2014-08-26 47021180012014 Sherbime telefonike BASHKIJA KJ LIKUIDIM TELEFON FAT 122506441 DT 01.08.2014
  Bashkia Kavaja (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 9,960 2014-08-20 2014-08-21 46621180012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM POSTARE FAT 233-234 DT 31.05.2014.2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 82,800 2014-08-20 2014-08-21 46221180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ PAGESE SHUME SPORTET MAJE QERSHOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 7,746 2014-08-20 2014-08-21 46821180012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM POSTARE FAT 339-340 DT 31.07.2014.2014.2014
  Bashkia Kavaja (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 17,898 2014-08-20 2014-08-21 46521180012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM POSTARE FAT 177-178 DT 30.04.2014
  Bashkia Kavaja (3513) UNION BANK SHA Kavaje 9,368,700 2014-08-20 2014-08-21 46921180012014 Pagese paaftesie BASHKIJA KJ PAAFTESI GUSHT 2014
  Bashkia Kavaja (3513) DEGA TATIM TAKSAVE KAVAJE Kavaje 9,200 2014-08-20 2014-08-21 46321180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ TATIM I PAGESES SHUME SPORTET MAJE QERSHOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 11,634 2014-08-20 2014-08-21 46421180012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM POSTARE FAT 119-120 DT 31.03.2014
  Bashkia Kavaja (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 6,042 2014-08-20 2014-08-21 46721180012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM POSTARE FAT 287-288 DT 30.06.2014.2014.2014
  Bashkia Kavaja (3513) 2AF COMPANI Kavaje 54,000 2014-08-12 2014-08-13 43021180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM TE TJERA MATERIALE FAT 342 DT 28.05.2014 UP 52 DT 19.05.2014
  Bashkia Kavaja (3513) MUHAMED HOXHA Kavaje 3,200 2014-08-12 2014-08-13 43321180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM TE TJERA MATERIALE FAT 29 DT 24.04.2014 UP 37 DT 18.04.2014
  Bashkia Kavaja (3513) XHIAR-2009 Kavaje 348,000 2014-08-12 2014-08-13 43121180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM TE TJERA SHERBIME FAT 38 DT 24.06.2014 UP 62 DT 09.06.2014
  Bashkia Kavaja (3513) MUHAMED HOXHA Kavaje 5,600 2014-08-12 2014-08-13 43821180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM TE TJERA MATERIALE FAT 5 DT 29.05.2014 UP 53 DT 23.05.2014
  Bashkia Kavaja (3513) S P E K T R I Kavaje 950,000 2014-08-12 2014-08-13 443 21180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION RRUGA ANDREA STEFI FAT 35 DT 03.10.2012 KONTRATE 935/2 DT 03.08.2012
  Bashkia Kavaja (3513) MUHAMED HOXHA Kavaje 112,000 2014-08-12 2014-08-13 43621180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM TE TJERA MATERIALE FAT13 DT 03.06.2014 UP 45 DT 02.05.2014
  Bashkia Kavaja (3513) MUHAMED HOXHA Kavaje 3,750 2014-08-12 2014-08-13 43421180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM TE TJERA MATERIALE FAT 27 DT 22.04.2014 UP 36 DT 16.04.2014