Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kavaja (3513) All All 611,983,681.00 590 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 2,679,760 2014-10-01 2014-10-02 52721180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA KJ NDIHMA EKONOMIKE KORRIK 2014 LAGJA 2
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 997,340 2014-10-01 2014-10-02 53021180012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KAVAJE NDIHME EKONOMIKE KORRIK 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kavaje 673,940 2014-10-01 2014-10-02 52921180012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KAVAJE NDIHME EKONOMIKE KORRIK 2014
  Bashkia Kavaja (3513) KORSEL SHPK Kavaje 1,414,663 2014-09-26 2014-09-29 52621180012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM PASTRIMI FAT 10 DT 07.04.2014 KONTRATE 528/5 DT 31.12.2013
  Bashkia Kavaja (3513) INTER-ALB OIL Kavaje 326,431 2014-09-26 2014-09-29 .52421180012014 Karburant dhe vaj BASHKIJA KJ LIKUIDIM KARBURANT FAT 392 DT 03.04.2014 KONTR 330/2 DT 05.03.2014
  Bashkia Kavaja (3513) SHERIF NASUFI Kavaje 28,600 2014-09-26 2014-09-29 52521180012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIJA KJ LIKUIDIM TRANSPORT FEMIJE ANDIKAPATE FAT 3 DT 20.06.2014 KONT DT 17.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ESTI SECURITY Kavaje 568,785 2014-09-26 2014-09-29 52321180012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM RUAJTJE FAT 11 DT 28.02.2014,24 DT 31.03.2014 KONTRATE 823/5 DT 31.12.2013
  Bashkia Kavaja (3513) VODAFONE ALBANIA Kavaje 15,000 2014-09-23 2014-09-24 52221180012014 Sherbime telefonike BASHKIJA KJ LIKUIDIM TELEFON FAT 122530957 DT 01.09.2014
  Bashkia Kavaja (3513) UNION BANK SHA Kavaje 10,109,250 2014-09-19 2014-09-19 52121180012014 Pagese paaftesie BASHKIJA KJ PAAFTESI SHTATOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 82,800 2014-09-17 2014-09-17 50621180012014 Te tjera transferime korrente BASHKIJA KJ PAGESE PER SHUME SPORTET KORRIK-GUSHT 2014 (BORDERO)
  Bashkia Kavaja (3513) NEXHMI HAVERIKU Kavaje 130,000 2014-09-17 2014-09-17 50421180012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKIJA KJ AKTIVITET SHTRIM IFTARI FAT 3 DT 28.07.2014 UP 74 DT 21.07.2014
  Bashkia Kavaja (3513) DEGA TATIM TAKSAVE KAVAJE Kavaje 9,200 2014-09-17 2014-09-17 50721180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ TATIM NE BURIM PAGESE PER SHUME SPORTET KORRIK-GUSHT 2014
  Bashkia Kavaja (3513) ALKET GJYLSHENI Kavaje 135,000 2014-09-16 2014-09-16 50321180012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHTRIM IFTARI UP 68 DT 01.07.2014 FAT 09 DT 07.07.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ESTI SECURITY Kavaje 584,083 2014-09-16 2014-09-16 50121180012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM RUAJTJE KONTRATE 823/2 DT 15.08.2013 FAT 15.11.2013
  Bashkia Kavaja (3513) LA BOHEME Kavaje 447,120 2014-09-16 2014-09-16 50521180012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIJA KJ LIKUIDIM CBLLOKIM GARANCISHE PER FONITE E PALLATIT TE KULTURES ub 120 DT 30.09.2013 AKT MARRJE DOREZIM 0310.2013
  Bashkia Kavaja (3513) ELVIRA GOGA Kavaje 340,000 2014-09-16 2014-09-16 50021180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM TE TJERA MATERIALE E SHERBIME UP 97 DT 15.11.2013 FAT 60 DT 25.11.2013
  Bashkia Kavaja (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 3,960 2014-09-12 2014-09-15 49921180012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KAVAJE NDIHME EKONOMIKE
  Bashkia Kavaja (3513) ALBTELEKOM SH.A. Kavaje 4,128 2014-09-10 2014-09-10 49821180012014 Sherbime telefonike BASHKIJA KJ LIKUIDIM TELEFON FAT 718485950 ,718334835 DT 31.08.2014
  Bashkia Kavaja (3513) DEGA TATIM TAKSAVE KAVAJE Kavaje 68,450 2014-09-10 2014-09-10 49621180012014 Te tjera transferime korrente BASHKIJA KJ TATIM PAGE KESHILLTARE SHTATOR-DHJETOR 2013
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 616,050 2014-09-10 2014-09-10 49521180012014 Te tjera transferime korrente BASHKIJA KJ KESHILLTARE SHTATOR-DHJETOR 2013